از معرفی اولین ایرپاد تاکنون 5 سال می‌گذرد و طی این سال‌ها به امکانات ایرپاد که در حال حاضر جزو پر فروش ترین هندزفری های بی سیم هستند افزوده شده. اکنون در هدفون های اپل شاهد امکاناتی همچون صدای فضایی، قابلیت حذف نویز فعال و اکولایزر تطبیق پذیر هستیم که تمام این موارد سبب می‌شود این محصولات بسیار جذاب باشند و طیف عظیمی از کاربران را در سراسر جهان جذب خود بکنند. در این مطلب قصد داریم به برخی از قابلیت‌های ایرپاد 3 و ایرپاد پرو اپل اشاره کنیم. با ما در اپل استریت همراه باشید.


امکانات ایرپاد پرو اپلبهره بردن از امکانات ایرپاد پرو

این نسل از هندزفری‌های بی سیم اپل، طرفداران بسیار زیادی دارد در تمام جهان دارد. از مهم‌ترین دلایل فروش بالا، امکانات ایرپاد پرو است. اپل با گذر زمان دریافت برای اینکه بتواند میان علاقه‌مندان به تکنولوژی محبوبیت هدفون‌های خود را حفظ کند باید در این محصولات، قابلیت حذف نویز فعال Active Noise Cancelling را بگنجاند که این موضوع سبب شد با محصولی شگفت‌انگیز مواجه باشیم و قابلیت‌های این محصول تنها به مورد حذف نویز محدود نیست و به سایر قابلیت‌ها اکنون خواهیم پرداخت تا با خیال راحت بتوانید در مورد خرید ایرپاد پرو تصمیم بگیرید.

قابلیت حذف نویز فعال ایرپاد پرو و مکس

اپل برای نخستین بار از قابلیت حذف نویز فعال یابه اختصار ANC در ایرپاد پرو رونمایی کرد. حتماً برای شما پیش آمده که در حال گوش دادن به موسیقی باشید؛ اما صداهای مزاحم محیط مانع از لذت شما از صدا شوند و برای رفع این موضوع مجبور شوید که ولوم صدا را به حداکثر برسانید که این موضوع می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی همچون سردرد و آسیب به گوش‌هایتان بشود.

امکاناتی در ایرپاد پرو همچون حذف نویر فعال باعث صدای شفاف می شود.

اپل برای رفع این موضوع قابلیت Active Noise Cancelling را در ایرپاد پرو گنجانده است. حذف نویز سبب می‌شود صداهای محیط حذف شوند و صدا به خالص‌ترین و جذاب‌ترین شکل ممکن به گوش شما برسد. این کار از طریق میکروفون‌های قرار گرفته بر روی ایرپاد مکس و پرو صورت می‌گیرد و این صدابَرها صداهای محیط را تشخیص داده و آن‌ها را از طریق ایجاد فرکانس‌ها لغو می‌کنند و از این طریق شما بدون مزاحمت می‌توانید در موسیقی مورد علاقه خود غرق شوید.

از طرفی دیگر اگر در محیطی حضور دارید که نیاز دارید صداهای اطراف را بشنوید، اصلاً نیازی به نگرانی نیست؛ چون به کمک حالت Transparency بدون اینکه نیاز باشد هدفون را از روی گوش‌هایتان بردارید می‌توانید متوجه اتفاقات اطراف و سخنان دوستانتان شوید. باید این نکته را یادآوری کنیم که باید ایرپاد پرو در گوش شما به خوبی جای گرفته باشد تا از این قابلیت Airpod به بهترین شکل بهره ببرید.

یکی از امکانات ایرپاد صدای فضای است.

حالت Spatial Audio ایرپاد

اپل قابلیت صدای فضایی در محصولاتی همچون هندز‌فری بی سیم ایرپاد 3، ایرپاد و مکس گنجانده است. این قابلیت با هدف ایجاد صدایی 360 درجه و مشابه سینما در هدفون‌های اپل گنجانده تعبیه شده است. اپل برای ایجاد حالت Spatial Audio از طریق حسگرهای مختلف موقعیت سر کاربر را ردیابی ‌می‌کند و صدا را جهت خاص و متناسب با منبع موسیقی به گوش شما می‌رساند و از این طریق به بی‌نقص‌ترین در فضای فیلم و سریال غرق خواهید شد. تمام این موارد سبب شده از این قابلیت بتوان به عنوان یکی از جذاب‌ترین امکانات ایرپاد یاد کرد.قابلیت ایرپاد در زمینه تطبیق اکولایزر با ساختار گوش

قابلیت اکولایزر تطبیقی ایرپاد (Adaptive EQ)

اپل هدفون‌های AirPods Pro و 3AirPods  را ویژگی‌ای موسوم به اکولایزر تطبیق پذیر به بازار عرضه می‌کند. این محصولات در بخش داخلی دارای میکرفون‌هایی هستند که نحوه پخش موسیقی را مطابق با ساختار گوش کاربر بهینه می‌کنند.

ساختار گوش تمام افراد از لحاظ شکل، اندازه و ساختار فیزیکی با یک دیگر متفاوت است و این موضوع می‌تواند بر روی رسیدن صدا به پرده گوش اثر بگذارد. به همین دلیل اپل هندزفری‌های بی سیم ایرپادز را به این قابلیت مجهز کرده است.

به کمک ویژگی ایرپاد، نحوه پخش صدا با ساختار گوش کاربر تنظیم می‌شود و فرکانس‌ها برای ایجاد تجربه‌ای غنی سازگار می‌شوند. اکولایزر صدا برای پخش موسیقی به شکلی بی نقص تنظیم می‌شود.


امکانات ایرپاد 3

امکانات مشابه ایرپاد 3 با ایرپاد پرو صدای فضایی

این هدفون آخرین محصول صوتی اپل در سال 2021 است و امکانات ایرپاد 3 تقریباً مشابه با نسخه پرو است و از قابلیت‌هایی همچون پشتیبانی از دستیار صوتی سیری، اکولایزر تطبیق‌پذیر و صدای فضایی پشتیبانی می‌کند و تنها فرق میان این دو محصول در بخش امکانات صوتی در پشتیبانی ایرپاد پرو از قابلیت حذف نویز فعال است.

نسخه پرو ایرپاد از این طریق صدایی خالص‌تر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگر تمایل دارید بیشتر با تفاوت‌های این دو محصول آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که به مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو مراجعه بفرمایید تا به‌طور عمیق‌تر با امکانات هندزفری ‌های بی سیم اپل آشنا شوید.