برخی از کاربران در هنگام تماس با ایرپاد با مشکل قطع شدن میکروفون مواجه می‌شوند که پس از چند دقیقه به طور خود به خود مجدداً وصل می‌شود و در برخی از شرایط این موضوع به حدی ادامه می‌یابد که شخص مقابل دیگر قادر به شنیدن صدای شما نیست. هنگامی که به صورت غیر منتظره وسط تماس صدای شما به طرف مقابل نرسد امری بسیار آزاردهنده است. به همین دلیل قصد داریم به رفع مشکل قطع و وصل شدن میکروفون ایرپاد پرو در زمان تماس بپردازیم با ما در اپل استریت همراه باشید.


چگونه مشکل قطع و وصل شدن میکروفون ایرپاد را در حین تماس برطرف کنیم؟

پس از بروزرسانی دستگاه، برخی از کاربران که اقدام به خرید هدفون ایرپاد پرو کرده‌اند با مشکلی با این مضمون را گزارش کرده بودند: میکروفون ایرپاد در هنگام تماس قطع و وصل می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که بدون وجود مشکل سخت‌افزاری صدا به طرف مقابل نرسد. اگر شما این مشکل را در هنگام تماس‌های طولانی تجربه کرده‌اید باید بدانید که تنها نیستید و این مشکل برای بسیاری از کاربران در سراسر دنیا رخ داده است. با وجود فروش بالا و امکانات ایرپاد به وجود آمدن چنین مشکلاتی عادی است.

چک کردن شارژ ایرپاد برای برطرف سازی قطع شدن میکرفون در هنگام تماس

مطمئن شوید که ایرپاد پرو شارژ دارد

 برای اینکه مشکل قطع شدن صدای ایرپاد را برطرف سازید در ابتدا باید متوجه شوید که دستگاه به طور کامل شارژ دارد؛ زیرا هنگامی که درصد شارژ باتری رو به اتمام است، ممکن است میکروفون دچار مشکل شود.

حل مشکل قطع شدن میکروفون ایرپاد پرو از طریق ریست کردن هدفون

تنظیمات ایرپاد را بازنشانی کرده به حالت پیش فرض برگردانید

 برای ریست کردن هدفون در ابتدا ایرپاد را از آیفون جدا کنید؛ برای این کار کافی است مطابق مراحل زیر پیش روید:

  • وارد بخش Settings شده و بر روی Bluetooth بزنید.
  • نماد ‘i’ نوشته شده کنار نام ایرپاد را لمس کنید.
  • در مرحله بعد باید بر روی Forget This Device بزنید.
  • در نهایت دکمه کیس شارژ ایرپاد را به مدت 15 ثانیه نگاه‌دارید تا چشمک بزند و در حالی که ایرپاد در کیس قرار دارد، درب آن را باز کنید و آن را نزدیک آیفون کرده و گزینه Connect را بزنید تا مطمئن شوید که مجدداً ایرپاد به گوشی شما متصل شده است.

پس از راه اندازی مجدد ایرپادز، چک کنید که آیا هنوز صدای میکروفون قطع و وصل می‌شود یا خیر.

برای رفع قطع بودن صدا میکروفون را تمیز کنید

این موضوع بسیار دور از انتظار است؛ اما برخی از مواقع ذرات معلق هوا همچون خاک و پرز وارد میکروفون ایرپاد می‌شوند و از رسیدن صدا در هنگام تماس جلوگیری می‌کنند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که از تمیز بودن میکروفون اطمینان حاصل کنید. هر بار پس از تمیز کردن هندزفری آن را به کمک یک پنبه یا گوش پاک‌کن به طور کامل خشک کنید.

آموزش خاموش کردن سوییچ خودکار میکروفون ایرپاد پرو اپل

برای حل مشکل قطع بودن صدا تنظیمات میکروفون را بررسی کنید

برای اینکه صدای ایرپاد پرو به طور مداوم قطع نشود، باید تنظیم‌های AirPods و میکروفون آن را بررسی کنید. اگر میکروفون چپ و یا راست مشکل سخت‌افزاری دارد و زمانی که صدا به طور خودکار بر روی آن منتقل می‌شود دیگر صدا به گوش طرف مقابل نمی‌رسد برای رفع این موضوع می‌توانید تغییر خودکار میکروفون‌ها را غیرفعال کنید و همیشه از میکروفون سالم استفاده کنید.

آموزش غیرفعال سازی تعویض خودکار میکروفون ایرپاد: برای این کار کافی است که وارد Settings و سپس Bluetooth شوید و بر روی علامت i کنار نام ایرپاد بزنید و اگر میکروفون راست سالم است Always Right AirPod و اگر میکروفون سمت چپ سالم است گزینه Always Left AirPod را انتخاب کنید. تماس‌هایتان در هر دو حالت انجام دهید تا از این طریق کشف کنید که کدام میکروفون سالم است و دیگر با قطعی صدا مواجه نشوید.

بروزرسانی دستگاه

در برخی از موارد پیش می‌آید که پس از ارائه آپدیت در بخش‌های مختلف ایرپاد یا آیفون مشکلاتی مشاهده شود به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که اگر دستگاه شما به آخرین آپدیت ارائه شده توسط اپل بروزرسانی نشده، این کار را انجام دهید و اگر پس از به‌روزرسانی با قطع شدن صدا در حین تماس مواجه شدید، مراحل فوق را انجام دهید تا این مشکل برطرف شود.


جمع بندی

در این مطلب به آموزش رفع قطع شدن صدای ایرپاد پرو در هنگام تماس پرداختیم و امیدواریم مشکل شما با روش‌هایی که به آن پرداختیم برطرف شود. اگر شما برای حل این مشکل روش دیگری دارید، باعث خوشحالی است که آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و در صورت تمایل می‌توانید به مقاله مقایسه ایرپاد 3 و پرو مراجعه کنید.