اگر قصد خرید هندزفری های بی‌سیم اپل را داشته باشید، حتماً با این سؤال مواجه شدید که از میان ایرپاد 3 و ایرپاد پرو کدام یک بهتر است و ارزش خرید بیشتری دارد. جدل میان جدیدترین هدفون و بهترین هدفون اپل سبب شده است که برخی از کاربران دچار ابهام شوند؛ اما نگران نباشید، همانطور که در گذشته به طور کامل به مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد 2 اپل پرداختیم و این بار  به مقایسه ایرپاد 3 و پرو می‌پردازیم و برای شما تفاوت‌های دوتا از بهترین هدفون‌های بی‌سیم اپل را به صورت کاملا تخصصی شرح دهیم. با ما در اپل استریت همراه باشید تا بتوانید با اطمینان خاطر ایرپاد مورد نظر را خریداری کنید.

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو: طراحی

مقایسه ایرپاد 3 و پرو درون کیس

از نظر طراحی ایرپاد 3 را می‌توان هدفونی مشابه با ایرپاد پرو اما بدون سری‌های سیلیکونی و دارای پایه‌های کمی بلندتر دانست. بسیاری از ریزه‌کاری‌ها از جمله بخش مشبک میکروفون، پورت صدای ارگونومیک، فرورفتگی بخش لمسی و رنگ دستگاه مشابه باهم هستند و در قسمت زیرین هر دو بخشی آهن‌ربایی برای اتصال به کیس قرار دارد.

کیس پلاستیکی دستگاه با پیروی از هدفون رنگ سفید، براق و ظاهری مشابه با ایرپاد پرو دارد و لولاها شبیه به هم هستند؛ پورت شارژر در بخش پایینی، چراغ LED در جلو و دکمه جفت شدن در بخش پشتی قرار دارد. تنها تفاوت میان کیس ایرپاد 3 و پرو در اندازه آن است که محفظه ایرپاد 3 کمی کوچک‌تر است.

هر دو هندزفری از گواهی IPX4 پشتیبانی می‌کنند که این موضوع نوید مقاومت این محصولات در مقابل تعریق را می‌دهد. در مورد وزن باید بگوییم که به علت پشتیبانی از قابلیت حذف نویز در ایرپاد پرو وزن آن کمی سنگین‌تر و 5.4 گرم و وزن ایرپاد 3 حدوداً 4.3 گرم است که تفاوت وزن اندک نمی‌تواند هیچ شخصی را از خرید ایرپاد پرو نا امید کند.

نتیجه: تفاوت ایرپاد 3 و پرو در بخش طراحی این دو محصول در سری‌های سیلیکونی خلاصه می‌شود و انتخاب آن به سلیقه شما بستگی دارد و برای مشاهده این محصول با بهترین قیمت کافی است که به صفحه خرید ایرپاد مراجعه کنید.


تفاوت ایرپاد 3 و ایرپاد پرو: راحتی و تناسبمقایسه گوشی های ایرپاد 3 و پرو

کاربران آیفون تا قبل از اینکه برای اولین بار از ایرپاد پرو استفاده کردند، متوجه اهمیت گوشی‌های سیلیکونی نشده بودند. این سری‌های نرم به خوبی صدای را ایزوله و از خروج صدای موسیقی به بیرون جلوگیری می‌کند.

از طرفی دیگر در هنگام استفاده از گوشی‌های سیلیکونی شما قابلیت تغییر سایز را مطابق اندازه گوش خود دارید؛ این موضوع سبب می‌شود که استفاده از ایرپاد پرو حس امنیت و راحتی بیشتر نسبت به ایرپاد 3 ایجاد کند و کمتر نگران افتادن هندزفری از گوش در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی باشید.

این موضوع سبب می‌شود که نسخه پرو ایرپاد به بهترین هدفون اپل برای ورزشکاران تبدیل شود و به لطف استفاده از قابلیت حذف نویز بتوانید از صدای واضح و خالص موسیقی لذت تمام را ببرید. اپل حتی تا جایی پیش رفته که یک قابلیت خاص را برای تست قرارگیری مناسب ایرپاد در داخل گوش را برای هدفون‌های خود توسعه داده تا هدفون در بهترین حالت ممکن درون فضای گوش قرار گیرد.

اینکه هدفون جدید اپل با همان طراحی باز نسل گذشته به بازار عرضه می‌شود، چندان تعجب‌آور نیست؛ نسل سوم ایرپاد در گوش اکثر اشخاص به خوبی جای می‌گیرد برخی از افراد به نوک‌های سیلیکونی ایرپاد پرو علاقه چندانی ندارند و نمی‌خواهند هدفون به طور عمیق درون گوششان فرو برود به همین دلیل به سراغ خرید ایرپاد 3 می‌روند.

نتیجه: تفاوت ایرپاد 3 و پرو در عدم وجود سری‌های سیلیکونی سبب می‌شود که به علت قرارگیری بهتر درون‌گوشی و ارگونومی در کنار راحتی، ایرپاد پرو را برنده‌ی این بخش بدانیم.


تفاوت ایرپاد 3 و ایرپاد پرو در زمینه کنترلمقایسه ایرپاد 3 و پرو در کنار جعبه هایشان

یکی از نوآوری‌های اپل که همیشه دست‌کم گرفته می‌شود، سنسور حساس به فشار است که بر روی ساقه هدفون قرار دارد و از آن می‌توانید برای کنترل ایرپاد استفاده کنید. این حسگر فرامین لمسی مختلف را دریافت می‌کند و حساسیت بسیار مناسبی دارد.

به لطف این ویژگی دیگر در هنگام کنترل هدفون، ایرپادز درون گوشتان فرو نمی‌رود و به راحتی از طریق انگشتتان می‌توانید موقعیت آن را شناسایی کنید. اپل برای ایرپاد 3 و پرو خود فرمان‌های مختلفی را تعیین کرده است؛ مثلاً با یک ضربه موسیقی پخش یا متوقف می‌شود با نگه‌داشتن انگشت بر روی حسگر دستیار صوتی سیری فعال می‌شود و با دو ضربه به موسیقی بعدی و سه ضربه به موسیقی قبل باز می‌گردید.

از دیگر تفاوت ایرپاد 3 با ایرپاد پرو می‌توان به استفاده از حسگر تشخیص پوست اشاره کرد که این سنسور جایگزین، حسگر نوری دوگانه ایرپاد پرو شده است. به لطف این ویژگی به دقیق‌ترین حالت ممکن هنگام خروج هدفون از گوشی موسیقی قطع و هنگام قرار گرفتن مجدداً به طور خودکار پخش می‌شود.

علاوه بر حسگرهای حساس به فشار، از دستور صوتی Hey Siri می‌توانید برای کنترل هر دو ایرپاد استفاده کنید. عملکرد سیری در اجرای فرمان‌های صوتی بسیار مناسب است و اطلاعات مختلف را به طور دقیق می‌توانید به گوش شما برساند؛ همچنین می‌توانید از آن برای کنترل موسیقی بدون لمس ایرباد استفاده کنید و در بخش اجرای دستورات صوتی از مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو تفاوتی میان این دو هدفون مشاهده نمی‌شود

نتیجه: کنترل هر دو هندزفری بی‌سیم اپل مشابه هم است و تفاوت چشم‌گیری میان‌ آن‌ها مشاهده نمی‌شود.


تفاوت ایرپاد 3 و ایرپاد پرو در کیفیت صدا و پخش موسیقیایرپاد 3 درون گوش

اکنون نسخه پایه ایرپاد اپل به دوتا از مهم‌ترین قابلیت‌های صوتی ایرپادز پرو دست یافته است. اولین مورد Adaptive EQ یا اکولایزر تطبیقی است، این قابلیت از طریق میکروفون‌هایی که در بخش داخلی قرار می‌گیرند ساختار گوش کاربر را شناسایی می‌کند و بر اساس آن موسیقی به کمک درایورهای جدید با حداقل اعوجاج و به همراه بیس قدرتمند پخش می‌کند که جز به جز فرکانس‌ها را به صورت واضح می‌شنوید.

دومین قابلیت ایرپاد 3 ویژگی Spatial Audio که با بهره بردن از الگوریتم صدا فراگیر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به کمک این ویژگی موقعیت سر شما به وسیله حسگرها شناسایی شده و اتفاقات فیلم یا موسیقی‌های موجود در برنامه اپل موزیک به صورت 360 درجه و بسته به موقعیت سرتان به گوش می‌رسد. این ویژگی در هنگام تماشای فیلم در سرویس‌های استریم همچون نتفلکیس و اپل ‌تی‌وی یا در زمان برقراری تماس با برنامه FaceTime بسیار مفید و کاربردی است.

همه رسانه‌ها در هر دو هدفون اپل AirPods 3 و AirPods Pro بسیار جذاب و گوش‌نواز هستند. فناوری ردیابی سر، صداها و جلوه‌های صوتی را مطابق قرار سرتان تنظیم می‌کند و تجربه بسیار جذابی برای شما خلق می‌شود. ایرپاد نسل 3 فاقد قابلیت حذف نویز فعال یا ANC است و برخلاف ایرپاد پرو نمی‌تواند صداهای خارجی را مسدود کند و این برتری برای نسخه پرو است.

نتیجه: کیفیت صدا هردو هدفون درزمینهٔ پخش فیلم و موسیقی کاملاً رضایت بخش است؛ اما به علت حذف صداهای مزاحم در محتوای پخش توسط ایرپاد پرو بیشتر غرق خواهید شد به همین دلیل برنده این بخش را ایرپاد پرو اپل می‌دانیم.


مقایسه ایرپاد 3 و پرو: شارژدهی

تفاوت شارژر مگ سیف ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

مجموع زمان پخش موسیقی و عمر باتری کیس شارژ در ایرپاد 3 بیشتر است و در این زمینه شاهد تفاوت ایرپاد 3 و پرو هستیم. هدفون اپل ایرپاد نسل سوم قادر است تا 6 ساعت به پخش موسیقی و 4 ساعت به انجام مکالمه تلفنی بپردازد که این مقدار در نسخه پرو ایرپاد به ترتیب 4.5 ساعت و 3.5 است از طرفی دیگر کیس شارژ ایرپادز 3 تا 6 ساعت زمان بیشتری برای پخش موسیقی را فراهم می‌آورد و نوع شارژر و زمان شارژ سریع نیز در هر دو محصول مشابه هم است.

نتیجه: پیروز مقایسه ایرپاد 3 و پرو در زمینه‌ی طول عمر باتری هدفون و کیس شارژ ایرپاد نسل 3 است.


ایرپاد 3 بهتر است یا اپرپاد پرو؟

ایرپاد 3 بخریم یا ایرپاد پرو؟

بر اساس عملکرد و امکانات ایرپاد می‌توانیم بگوییم که نسخه پرو این محصول ویژگی‌های بهتری نسبت به ایرپاد 3 دارد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های ایرپاد سه و پرو قابلیت حذف نویز است که آن را از نسخه‌های معمولی ایرپاد متمایز می‌کند و از طرفی دیگر سری‌های سیلیکونی را نمی‌توانیم در هیچ یک از ایرپادها مشاهده کنیم. موارد ذکر شده باعث می‌شوند، هنگامی که ایرپاد پرو را درون گوشتان قرار دهید به بهترین شکل صداهای مزاحم محیط مسدود شوند.

شارژدهی و طول عمر باتری ایرپاد 3 یکی از برتری‌های این محصول نسبت به نسخه پرو است. با وجود اینکه ایرپاد نسل 3 برخی از ویژگی‌های جذاب بزرگ‌تر خود را ندارد؛ اما این موضوع باعث نمی‌شود که ارزش این محصول کاسته شود. برتری در بخش باتری و قیمت فاکتورهایی هستند که باعث می‌شوند شما AirPods 3 را خریداری کنید. شما می‌توانید امتیازات مقایسه ایرپاد 3 و پرو را جدول زیر با معیار 10 نمره مشاهده کنید.

مقایسه ویژگیایرپاد پروایرپاد 3
قیمت و ارزش خرید810
طراحی87
راحتی و تناسب97
کنترل1010
کیفیت صدا98.5
قابلیت و امکانات نرم افزاری8.58
کیفیت تماس109
شارژدهی و باتری57

اگر شما تمایلی به پرداخت هزینه بیشتر ندارید بدون شک ایرپاد 3 پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود؛ اما اگر علاقه‌مند به سری‌های نرم و حذف نویز فعال هستید و با پرداخت هزینه بیشتر مشکلی ندارید، نسخه پرو ایرپادز ارزش خرید بیشتری دارد. اگر یک هدفون حرفه‌ای همچون ایرپاد مکس با قابلیت ANC دارید و به دنبال یک هدفون کوچک برای استفاده در حین کار و ورزش هستید، ایرپاد نسل سوم نیز انتخاب مناسب‌تری برای شماست.