اپل پس از گذشت چندین سال اقدام به معرفی نسل جدید نسخه پایه ایرپاد کرد و اکنون گزارش‌های مبنی بر فروش بسیار بالای 85 میلیونی ایرپاد در سال 2022 به گوش می‌رسد که این تعداد 3.7 درصد بیشتر از سال گذشته است. بدون شک یکی از دلایل فروش بالای ایرپاد در سال 2022 را می‌توان معرفی ایرپاد 3 دانست که در این نسل شاهد محصولی با شارژدهی بیشتر، امکانات متعدد صوتی و طراحی مشابه با ایرپاد پرو هستیم که اپل آن را با هدف بر طرف سازی خلاء میان ایرپاد پرو و ایرپاد 2 به بازار عرضه کرده است و به لطف طراحی زیبا و کیفیت صدای مناسب انتظار می‌رود که شاهد فروش بسیار بالایی برای این محصول باشیم و شما ‌می‌توانید، ایرپاد ۳ را با مناسب ترین قیمت از سایت اپل استریت خریداری کنید.

صدای فراگیر ایرپاد 3

گزارش­های TrendForce به این موضوع اشاره می‌کند که هدفون ایرپاد 3 اپل دارای یک نوع مکانیسم نوری برای تشخیص در هنگام قرار گرفتن در گوش است که این قابلیت از طریق ادغام تکنولوژی PPG (photoplethysmography) در کنار چهار تراشه ‌ال‌ای‌دی SWIR که از امواج کوتاه مادون قرمز استفاده می‌کنند، میسر شده است. از طرفی دیگر سنسورهای شناخت پوست به طور بالقوه رطوبت درون پوست را شناسایی کرده و هدفون AirPods 3 از این طریق می‌توانند میان پوست و سایر اجسام تمایز قائل شود.

 افزایش تقاضا و فروش بالای ایرپاد 3 می‌تواند به نفع تأمین کنندگان قطعات باشد که از میان ‌آن‌ها می‌توان به Epistar و DOWA که وظیفه ساخت چیپ‌های SWIR LED را بر عهده دارند و DOWA و II-VI/Finisar که فوتو دیودهای InGaAs و ماژول USI را تولید می‌کنند، اشاره کرد.

طول موج اشعه SWIR که در بالا به آن اشاره کردیم، بین 1050 و 2500 نانومتر است که قادر است بدون هیچ مشکلی ترکیباتی همچون آب، الکل و شکر را از طریق امواج نوری شناسایی کند و انتظار می‌رود در آینده نزدیک سایر شرکت‌های تولید کننده گجت‌های‌ پوشیدنی به طور عمده از این فناوری در محصولات خود بهره ببرند و این موضوع به خودی خود باعث رشد بیشتر این فناوری و در نهایت کاهش قیمت خواهد شد.

در نتیجه کاهش قیمت، محصولات بیشتری از این فناوری حسگرهای زیستی بر اساس PPG ارائه خواهند شد و با رشد بیشتر از این سنسورها‌ می‌توان برای سنجش قند، سطح الکل و چربی خون استفاده کرد. در حالی که بیشتر گجت‌های پوشیدنی امروز از جمله محصولاتی نظیر اپل واچ به ویژگی‌هایی سنجش سلامتی نظیر ضربان قلب و پایش سطح اکسیژن خون محدود هستند.