آی‌ مک، کامپیوتر همه کاره اپل است که از سال‌های طولانی‌ای است که اپل این کامپیوتر دوست داشتنی را عرضه می‌کند در امسال شاهد آی مک ۲۰۲۱ با نمایشگر 24 اینچی و چیپ M1 بودیم که محصول زیبا لقب باریک‌ترین کامپیوتر اپل را با خود یدک می‌کشد و ویژگی‌های خاص این محصول انتظارات از نسل بعدی بسیار بالا برده است. اکنون جزئیاتی از منابع قابل اعتماد به دست آمده که نشان می‌دهد که قرار است نسل جدید آی مک با نمایشگر جدید معرفی شود و تا جایگزینی برای مدل 27 اینچی حال حاضر باشد.

 طبق گفته راس یانگ مدیرعامل Display Supply Chain Consultants، اپل در حال برنامه‌ریزی برای معرفی آی مک 27 اینچی جدید در ابتدای سال 2022 است. نمایشگر 27 اینچی آی مک جدید داری نور پس زمینه mini-LED است و با برند XDR خواهد بود.

علاوه بر این یانگ افزود که صفحه‌نمایش 27 اینچی آی مک 2022 از قابلیت ProMotion بهره می‌برد که از این طریق قادر است نرخ نوسازی متغیر بین 24 تا 120 هرتز را اختیار خریداران قرار بدهد. در هنگام انتشار این اطلاعات یانگ در مورد وضوح نمایشگر صحبتی نکرده است، اما انتظار می‌رود که مطابق آی مک 27 اینچ فعلی شاهد وضوح 5K باشیم.

با توجه به عرضه مک بوک پرو 14 و 16 اینچ 2021 با نمایشگر مینی ال‌ای‌دی ادعای یانگ اشتباه به نظر نمی‌رسد و ظاهراً اپل قصد دارد علاوه بر آیپد پرو 12.9 اینچ 2021 و مک بوک پروهای جدید؛ نمایشگر آی مک 27 اینچی 2022 را به پنل درخشان و با کیفیت mini-LED تجهیز کند و این موضوع علاوه بر روشنایی بی‌نظیر، دقت رنگ بسیار بالایی برای کاربران به ارمغان می‌آورد و از آن می‌توان برای مصارف حرفه‌ای همچون طراحی و ویرایش تصویر بهره برد.

 آی مک جدید 24 اینچ 2021 به همراه کیبورد

عرضه مانیتور جدید یا آی مک؟

میان گفته‌های یانگ در زمینهٔ عرضه آی مک یا تنها نمایشگری با این مشخصات تناقضاتی وجود دارد و شاید تنها یک مانیتور 27 اینچی با پنل مینی ‌‌‌LED معرفی شود، اما به طور کلی یانگ شایعات در خصوص صفحه‌نمایش محصولات اپل تاکنون بسیار دقیق عمل کرده است و اتفاقاتی همچون عرضه آیپد مینی 2021 با نمایشگر 8.3 اینچی را درست پیش‌بینی کرده که این اطلاعات دقیق را می‌توان به دلیل تجربه 25 ساله در صنعت تولید صفحه‌نمایش و ارتباط با زنجیره‌های محصولات اپل تأمین دانست.

آخرین آی مک عرضه شده، آی مک 24 اینچی بود که در زمستان سال گذشته به بازار عرضه شد و تغییرات بزرگی را در بخش طراحی، رنگ‌بندی و معماری پردازنده تجربه کرد و شما می‌توانید این آی مک را از سایت اپل استریت خریداری کنید. اکنون بهره بردن از نمایشگر جدید می‌تواند به وجه اصلی تمایز آی‌مک 27 اینچی با 24 اینچی تبدیل شود، اگرچه که می‌توان برای این کامپیوتر استفاده از تراشه‌های جدید M1 Pro و M1 Max را متصور شد و از عملکرد بی‌نظیر این تراشه‌ها بدون خرید مک بوک پرو 2021 در آی ‌مک 2022 بهره ببریم.

مدت زیادی نیست که عرضه از نسل فعلی آی مک 27 اینچی می‌گذرد اما این محصول از طراحی قدیمی و پردازنده اینتل استفاده ‌می‌کند و انتظار می‌رود که به طور کامل شاهد تغییر خصوصاً در بخش نمایشگر باشیم. در نهایت طبق تمامی اطلاعات به دست آمده یک iMac بزرگ‌تر و رده بالا در سال آینده عرضه خواهد و شایعه‌های بسیاری در مورد آن وجود دارد. اپل به دلیل اینکه به فروش سایر محصولات خانواده Mac لطمه‌ای وارد نشود از انتشار اطلاعات در مورد آی مک جدید اجتناب می‌کند.

علاوه بر استفاده از نمایشگر جدید به نظر می‌رسد که آی‌ مک بزرگ آینده از نمایشگری با حاشیه‌های کمتر استفاده کند و تراکم پیکسلی بالایی داشته باشد و به لطف بهره بردن از تراشه جدید شاهد حافظه‌ رم بیش از 16 گیگ و گرافیک قدرتمند برای مصارف حرفه‌ای باشیم.