مدت زمان زیادی از عرضه اپل واچ سری ۷ نگذشته است و در این ساعت هوشمند شاهد تغییراتی در بخش طراحی و اندازه نمایشگر و سرعت شارژ هستیم و تمام این موارد سبب شده که اپل واچ جدید به کامل‌ترین ساعت تولید شده توسط اپل تبدیل شود.

اپل اکنون تصمیم گرفته که آپدیت جدید watchOS را برای دارندگان اپل واچ منتشر کند و دستگاه‌های پوشیدنی خود را به watchOS 8.1 ارتقاء دهد که این عمل را می‌توان به دلیل حل مشکلات و بهبود عملکرد ساعت جدید دانست که بر روی ساعت‌هایی همچون اپل واچ سری 3 و بالاتر در دسترس است و آن را می‌توان اولین بروزرسانی مهم برای نسخه 8 واچ‌او‌اس دانست که پس از گذشت یک ماه برای این ساعت‌ها منتشر شده است.

برای انجام به‌روزرسانی watchOS 8.1 باید نرم‌افزار اختصاصی و رایگان Apple Watch در آیفون دانلود کرده و سپس به بخش General و بعد Software Update مراجعه کنید تا ساعت به آسانی اطلاعات لازم را دریافت کند و در صورت فعال سازی آپدیت خودکار، بروزرسانی بدون نیاز به امر خاصی انجام می‌شود. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که برای نصب آپدیت، اپل واچ باید حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد و در محدوده آیفون قرار گرفته به شارژر متصل شود.

اپل واچ سری 7 بر روی مچ

بهبودهای آپدیت watchOS 8.1

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم این آپدیت با هدف رفع مشکلات و بهبود عملکرد ارائه شده که از میان ‌این بهبود‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهره بردن از الگوریتم‌های پیشرفته برای تشخیص سقوط در هنگام تمرین و افزوده شدن گزینه‌ای که فقط سقوط را در هنگام ورزش شناسایی کند. (این ویژگی تنها در اپل واچ سری 4 به بعد قابل استفاده است)
  • پشتیبانی از کارت واکسیناسیون کووید 19 که به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات واکسیناسیون را از طریق Apple Wallet برای ورود به اماکن مختلف ارائه دهید.
  • سرویس +Fitness اکنون از قابلیت SharePlay پشتیبانی می‌کند و از این طریق به مشترکین اجازه می‌دهد که برای تمرین گروهی تا 32 نفر بتوانند از طریق تماس تصویری FaceTime با استفاده از ابزارهایی همچون iPhone، iPad یا Apple TV به تمرین دعوت شده و باهم در ارتباط باشند.
  • برخی از کاربران هنگامی که مچ دستشان پایین بود نمی‌توانستند اطلاعات به نمایش در آمده بر روی نمایشگر را در حالت همیشه روشن مشاهده کنند، اما اکنون اپل در آپدیت واچ او اس 8.1 مشکل پیش آمده در هنگام استفاده از قابلیت Always On را برطرف ساخته است.


منبع: macrumors