احتمال می‌رود در پاییز سال 2022 شاهد عرضه اپل واچ سری 8 باشیم، رندرهایی منتشر شده، نشان می‌دهند که این ساعت هوشمند تغییرات ظاهری زیادی را نسبت به اپل واچ سری 7 تجربه نکرده است؛ اما ممکن است به حسگر اندازه‌گیری دمای بدن و قند خون مجهز شود و در سه اندازه مختلف به بازار عرضه و به لطف قابلیت‌های متعدد خود در زمینه سلامتی و استفاده از بدنه بهتر به گزینه‌ای مناسب برای ورزشکاران تبدیل شود.رندر منتشر شده از اپل واچ سری 8 با دو محفظه اسپیکر

رندرهای منتشر شده از تغییرات ظاهری کم اپل واچ سری 8 نسبت به نسل گذشته خبر می‌دهد

چند مدتی است که از عرضه نسل هفتم ساعت‌های هوشمند اپل می‌گذرد و قبل از عرضه این ساعت انتظار می‌رفت که همانند آیفون‌ها و آیپد‌ها، ساعت هوشمند اپل واچ ظاهری لبه‌های تخت داشته باشد که این موضوع عملی نشد و تغییرات ظاهری به کاهش حاشیه اطراف نمایشگر محدود بود.

اکنون‌ رندرهایی توسط LeaksApplePro منتشر شده است، این تصاویر نشان می‌دهند که تغییرات ظاهری اپل واچ 8 بسیار جزئی خواهد بود و تنها در بخش بلندگو شاهد اضافه شدن شکاف ثانویه خواهیم بود و این موضوع که به طبع سایر محصولات اپل شاهد افزوده شدن رنگ جدید به ساعت باشیم نیز چندان دور از ذهن نیست.

همچنین طبق ادعاهای راس یانگ به نظر می‌رسد که اپل قرار است نسل بعد اپل واچ را با سه سایز مختلف به بازار عرضه کند و این ساعت با اندازه‌های جدید در دسترس کاربران قرار گیرد و به احتمال زیاد شاهد نمایشگر بزرگ‌تر باشیم. اپل برای اینکه توجه ورزشکاران را به خود جلب علاوه استفاده از سنسورهای سلامتی ممکن است ساعت خود را با مدلی که دارای بدنه‌ای مقاوم‌تر است به بازار عرضه کند و در کنار نسل 8 از نسل جدید اپل واچ SE رونمایی کند که ممکن است این رندر منتشر شده اپل واچ SE یا 8 باشد که برای فهم دقیق آن باید تا انتشار خبرهای دقیق‌تر منتظر بمانیم.

اپل واچ SE با بند چرمی و فیس واچ زیبا

سنسور اندازه‌گیری دمای بدن و قند خون در اپل واچ سری 8

مینگ چی کو تحلیل‌گر مشهور اپل، در یکی از یادداشت‌های خود به این موضوع اشاره کرده است که اپل واچ سری هشت با امکانات جدید در جهت پایش سلامتی به بازار عرضه خواهد شد؛ یکی از این امکانات مجهز کردن ساعت جدید به یک حسگر حرارت‌سنج است که شما از این طریق می‌توانید دمای بدن خود را اندازه‌گیری کنید و در صورت ایجاد بیماری‌های مختلف و افزایش دمای بدن از بروز تب زودتر خبردار شوید و از حمل تب‌سنج بی‌نیاز باشید.

طبق ادعای digitimes، اپل و سایر تأمین‌کنندگان در حال کار بر روی حسگرهایی مادون‌قرمز هستند که به ساعت اپل واچ سری هشت امکان اندازه‌گیری قند خون کاربران را می‌دهد که البته اخبار تجهیز اپل واچ به حسگر قند خون چیز جدید نیست و در مورد اپل واچ 7 بارها با چنین شایعاتی مواجه بودیم؛ اما اکنون به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد در نسل هشتم ساعت‌های هوشمند خود با شرکت‌هایی همچون Taiwan Asia Semiconductor و Ennostar برای ساخت حسگرهای مادون قرمزی که قادر به اندازی گیری قند خون هستند همکاری کند. حسگرهایی که قرار است در ساعت این شرکت به کار بروند غیرتهاجمی هستند و بدون آسیب خاصی و سوراخ کردن پوست می‌توانند، گلوکز خون را اندازه بگیرند و مشکلاتی نظیر دیابت را تشخیص دهد.

البته اکنون به طور قطعی نمی‌توان در استفاده از سنسور اندازه‌گیری دمای بدن و قند خون در اپل واچ 8 با اطمینان صحبت کرد، اما طبق گفته‌های تیم کوک مدیرعامل اپل تعداد حسگرهای نسخه‌های فعلی اپل واچ نسبت حسگرهایی که در آینده در این ساعت‌ها شاهد آن‌ها خواهیم بود، کم‌تر است و در کنار ویژگی‌هایی همچون پایش ضربان قلب، سنجش اکسیژن خون، تشخیص اختلال در ریتم قلب و سقوط شاهد بهره بردن از امکانات سلامتی جدید و بهبود ویژگی‌هایی هوش مصنوعی برای مدیریت بهتر سلامتی کاربران باشیم.

 اپل واچ سری 7 در کنار ایرپاد پرو

سخن پایانی

اکثر کاربران تا قبل از عرضه رسمی اپل واچ سری 7 انتظار داشتند که این کمپانی تغییرات ظاهری زیادی را بر روی ساعت هوشمند خود اعمال کند، اما تغییرات صورت گرفته در این ساعت از نظر کاربران کافی نبودند و برخی از آن‌ها را ناامید کردند. اپل واچ سری هشت نیز ممکن است بدون تغییرات عمده باقی بماند با وجود اینکه شایعاتی که به آن اشاره کردیم توسط منابع معتبری منتشر شده است؛ اما قطعی نیستند و از طرفی دیگر اطلاعاتی که تاکنون در مورد اپل واچ سری 8 منتشر شده، بسیار محدود است و باید برای اطلاعات بیشتر صبر کنیم تا بتوانیم با اطمینان بیشتری در مورد این محصول صحبت کنیم.

در هر صورت نمی‌توان جذابیت امکاناتی سلامتی جدید همچون قابلیت اندازه‌گیری فشار خون، اندازه گیری قند خون و سنجش دمای بدن را انکار کرد. اینکه ساعت‌های اپل بتوانند قند خون را بدون نیاز به سوراخ کردن پوست و نوار تست خون اندازه بگیرند اقدامی بسیار انقلابی در زمینه سلامت است که انتظار داریم این امر منجر به این خواهد شد که ساعت‌های هوشمند از دستگاه رومزه به یک وسیله حرفه‌ای برای پایش سلامتی تبدیل شوند.