ساعت‌های هوشمند اپل را می‌‌توان بهترین گجت پوشیدنی موجود برای آیفون دانست که امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این محصولات تنوع بالایی دارند و این موضوع در هنگام خرید اپل واچ می‌‌تواند برخی از کاربران را گیج کند. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله تفاوت اپل واچ ها را به طور کامل برای شما موشکافی می‌کنیم و مشخصات اپل واچ سری 7 و se و اپل واچ سری 7 و 6 را در کنار سایر نسخه‌ها شرح خواهیم داد و حتی به مقایسه مدل‌ نایکی با معمولی خواهیم پرداخت تا شما بتوانید علاوه بر تفاوت، شباهت‌های این ساعت‌ها را درک کنید و بسته به بودجه خود بهترین تصمیم را بگیرید

در انتهای مقاله به صورت دو به دو اپل واچ ها را باهم مقایسه می‌کنیم و به تمامی سؤالات شما پاسخ خواهیم داد. با ما در اپل استریت همراه باشید.

مقایسه اپل واچ سری 7 با 6 و 3مقایسه اپل واچ ها: بهترین راهنما برای خرید

در ادامه در جدول‌ مقایسه انواع مدل‌های اپل واچ را قرار داده‌ایم و به فرق این اسمارت واچ ها را از نظر استفاده از تراشه و حافظه داخلی، ابعاد نمایشگر، امکانات ورزشی و سلامت‌محور، طول عمر باتری و شارژدهی و در نهایت امکانات بررسی خواهیم کرد. به علت عدم موجودی و قدیمی بودن سری 1 و سری 2 به این محصولات چندان نمی‌پردازیم و تمرکز بر روی سری 7، سری 6، SE، 5، 4 و در نهایت سری 3 است.


تفاوت تراشه S7 و حافظه داخلی

تراشه مشترک به کا رفته در اپل واچ سری 7 و 6

محصولات اپل به سرعت بالا و هماهنگی بی‌نظیر میان نرم‌افزار و سخت‌افزار شناخته می‌شوند و اپل نیز از این قاعده مستثنا نیست. ساعت اپل واچ سری ۷ همانند سری 6 از تراشه S7 پشتیبانی می‌کند که از نظر ساختار این چیپست تفاوتی چندانی باهم ندارند و عملکرد مناسب این تراشه باعث می‌شود که عملکرد هر دو ساعت بسیار روان باشد.

به علت اینکه سری 6 و 7 اپل واچ از یک تراشه استفاده می‌کنند؛ سرعت این دو ساعت باهم تفاوت چندانی ندارد؛ اما اگر این محصولات را با سری‌های قبل اپل واچ مقایسه کنید به لطف بهینه‌سازی‌های مختلف و استفاده پردازنده 2 هسته 64 بیتی در هنگام کار با نسل جدید متوجه سرعت بالاتری خواهید شد و از طرفی حافظه مدل‌های بعد از سری 5 از 16 گیگ به 32 گیگ افزایش یافته است.

تفاوت سخت افزاری اپل واچ ها
ساعت هوشمند
سری 7
6
SE
5
4
3
تراشه
تراشه S7 دو هسته 64 بیت (عملکرد مشابه با اس 6 نسل قبل)
تراشه S6 دو هسته 64 بیت (20 درصد سریع تر از اس 5)
تراشه S5 دو هسته 64 بیت ( دو برابر سریع تر از اس 3)
تراشه S5 دو هسته 64 بیت ( دو برابر سریع‌تر از اس 3)
تراشه S4 دو هسته 64 بیت ( دو برابر سریع‌تر از اس 3)
تراشه S3 دو هسته 64 بیت (70 درصد سریع‌تر از اس 2)
تراشه U1
دارد
دارد
ندارد
ندارد
ندارد
ندارد
حافظه داخلی
32 گیگ
32 گیگ
32 گیگ
32 گیگ
16 گیگ
8 گیگ

همان‌طور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید، تراشه U1 تنها در آخرین نسخه‌ها مورد استفاده قرار گرفته. برای اینکه با عملکرد آن آشنا شوید باید به شما بگوییم که این تراشه نخستین بار در آیفون 11 معرفی شد و از نوعی فناوری موقعیت‌یابی به صورت فوق‌سریع یا Ultra Wideband استفاده می‌کند، برای اینکه بتواند به خوبی دستگاه‌های اطراف را پیدا و موقعیت خود را نسبت به آن‌ها به طور دقیقی محاسبه کند.


مقایسه ابعاد و صفحه نمایش مدل های مختلف اپل واچمقایسه ابعاد صفحه نمایش اپل واچ ها

به طور کلی تمام نسخه‌های اپل واچ ظاهری مربعی شکل و جذاب دارد؛ اما بخش متفاوت در این محصولات حاشیه و ابعاد نمایشگر است که در میان اپل‌واچ‌های موجود در بازار سری 3 کوچک‌ترین صفحه‌نمایش و همچنین اپل واچ سری 7 به علت کم بودن مقدار حاشیه بیشترین ابعاد صفحه نمایش دارد و با ابعاد 45 و 41 میلی‌متری به بازار عرضه می‌شود. همان‌طور که در مطلب  جدیدترین اپل واچ ۲۰۲۲ این ساعت بهترین ساعت هوشمند اپل است که تاکنون به بازار عرضه شده و بیشترین امکانات را دارد که شما با مطالعه آن مقاله اطلاعات بسیاری مفیدی در مورد انواع اپل واچ کسب می‌کنید.

اپل واچ
سری 7
سری 6
SE
سری 5
سری 4
سری 3
ابعاد کیس
45/41 میلی‌متر
44/40 میلی‌متر
44/40 میلی‌متر
44/40 میلی‌متر
44/40 میلی‌متر
42/38 میلی‌متر
اندازه نمایشگر
50 درصد بزرگ‌تر از سری 3 (20 درصد بزرگ‌تر از سری 6 و SE)
30 درصد بزرگ‌تر از اپل واچ سری 3
30 درصد بزرگ‌تر از اپل واچ سری 3
30 درصد بزرگ‌تر از اپل واچ سری 3
30 درصد بزرگ‌تر از اپل واچ سری 3
563 sq میلی‌متر
صفحه نمایش همیشه روشن
دارد
دارد
ندارد
دارد
ندارد
ندارد

صفحه نمایش ساعت‌های اپل دارای فورس‌تاچ است که این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که بسته به نیروی وارد شده به صفحه عملکردهای مختلف را کنترل کنند. دیجیتال کراون یک بخش جدایی ناپذیر از اپل واچ هست که علاوه بر کنترل به دستگاه جلوه‌ای خاص بخشیده است و کلید دیگر را می‌توانید در کنار این غلتک مشاهده کنید. در لبه دیگر اپل واچ‌ها نیز میکروفون و اسپیکر قرار دارد.

 • تمامی ساعت‌ها دارای قابلیت ضد آب هستند.
 • سری دارای گواهی مقاومت در برابر گرد و غبار IPX6 است
 • حاشیه سری 7 در حداقل قرار دارد.
 • سری 3 بیشترین حاشیه را در میان مدل‌های مذکور دارد.
 • نمایشگر همیشه روشن در اپل واچ سری 7، سری 6 و 5 قرار دارد و SE فاقد آن است.

قابلیت Always-On display یکی از ویژگی‌های جذاب برای اسمارت واچ های اپل است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون تکان دادن دست و روشن کردن صفحه بتوانید به اطلاعات مهم دسترسی داشته باشید و این موضوع استفاده از ساعت را بسیار آسان‌تر می‌کند.


تفاوت شارژدهی در اپل واچ ها

اپل واچ در حال شارژ با سرعت مناسب

یکی از مهم‌ترین تفاوت های اپل واچ سری 7 با نسل‌های گذشته خود، پشتیبانی از شارژ سریع است. سرعت شارژ این گجت پوشیدنی تا 33 درصد افزایش یافته و پیشرفت در این زمینه باعث می‌شود که برای شارژ دستگاه از 0 تا 80 درصد تنها 45 دقیقه زمان نیاز باشد که این پیشرفت قابل قبولی نسبت به 60 دقیقه در ساعت‌های قدیمی‌تر اپل است. به لطف پیشرفت شارژدهی دستگاه می‌توانید تنها با 8 دقیقه انرژی مورد نیاز برای 8 ردیابی خواب را فراهم آورید.

ساعت هوشمند
سری 7
6
SE
5
4
3
طول عمر باتری (ادعای اپل)
18 ساعت
18 ساعت
18 ساعت
18 ساعت
18 ساعت
18 ساعت
سرعت شارژ
0 تا 80 در 45 دقیقه.
شارژ سریع در 8 دقیقه
0 تا 80 در 60 دقیقه
0 تا 80 در 60 دقیقه
0 تا 80 در 60 دقیقه
0 تا 80 در 60 دقیقه
0 تا 80 در 60 دقیقه

همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید، عدد رسمی اعلام شده توسط اپل برای اکثر مدل اپل واچ یکسان است و طبق ادعای شرکت سازنده این محصولات تا 18 ساعت قادر به شارژدهی هستند؛ اما در عمل این چنین نیست و به طور معمول نسخه‌های جدیدتر شارژدهی بهتری دارند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که طول عمر باتری ساعت بیشتر به کاربری شما رو روشن بودن قابلیت‌هایی همچون پایش خواب یا نمایشگر همیشه روشن بستگی دارد؛ اما به طور کلی اگر برای شما شارژدهی مهم است، پیشنهاد می‌شود که سری 3 و نسل‌های قبل آن را خریداری نکنید.

علاوه بر موارد فوق دیگر تفاوت اپل واچ ها در بخش شارژدهی این است که نسخه بزرگ‌تر همانند 45 و 44 میلی‌متری عمر باتری بهتری نسبت به نسخه‌های کوچک‌تر با ابعاد 41 و 40 میلی‌متری دارند. انتظار می‌رود که اپل در آینده شارژدهی Apple Watch را افرایش دهد.


مقایسه امکانات اصلی اپل واچ هاتیم کوک در حال مقایسه امکانات اپل واچ ها

در این بخش قصد داریم به برخی از امکانات اپل واچ اشاره کنیم و با کنار هم قرار دادن این محصولات اطلاعاتی کامل در مورد تفاوت ساعت‌ های اپل به شما بدهیم.

مقایسه قابلیت های اپل واچ ها
ساعت هوشمند
7
6
SE
5
4
3
قابلیت ECG


سنجش اکسیژن خون


هشدار ضربان قلب بالا/پایین


مقاومت در برابر نفوذ آب


پایش خواب


تشخیص سقوط


خدمات اضطراری SOSمقایسه جنس بدنه و رنگ ساعت های اپلتنوع رنگ بالای اپل واچ سری 7

اپل واچ‌های جدید با چندین متریال مختلف به بازار عرضه می‌شوند که نسخه آلومینیومی رایج‌ترین نوع است و قیمت پایین‌تری دارد. علاوه بر قیمت مدل‌های آلومینیومی وزن پایین‌تری دارند و این موضوعات در کنار هم باعث می‌شود که پرفروش‌ترین نوع باشند.

اپل واچ
سری 7
6
SE
3
جنس/ رنگ بندی
آلومینیوم/ 5 رنگ
فولاد ضد زنگ/ 3 رنگ تیتانیوم/ 2 رنگ
مدل نایکی
مدل هرمس


آلومینیوم/ 5 رنگ
فولاد ضدزنگ/ 3 رنگ
تیتانیوم/ 2 رنگ
مدل هرمس با بدنه استیل
 نایک با بدنه آلومینیومی
فقط آلومینیوم/ 3 رنگ: نقره‌ای، طلایی و خاکستری.
بند نایک با بدنه آلومینیومی
فقط مدل   آلومینیومی/ 2 رنگ خاکستری و نقره‌ای

اپل واچ با بدنه ای از جنس ها و فلزهای متفاوتاپل واچ را با چه جنس بدنه‌ ای خریداری کنیم؟

آلومینیوم: این مدل سبک و ارزان‌‌ترین مدل اپل واچ است و تنوع رنگ بالایی دارد و گزینه‌ای بسیار ایده‌آل برای افرادی است که فعالیت زیادی دارند و نیاز به یک مربی در هنگام ورزش دارند. وجه اشتراک تمامی اپل واچ‌ها استفاده از بدنه آلومینیومی است که ظاهری نرم و برس خورده دارد و کمتر شاهد مشکلاتی همچون باقی ماندن اثرانگشت و چربی بر روی بدنه آن هستیم.

فولاد ضد زنگ (استیل): از نظر قیمت در حد وسط قرار دارد، ارزان‌تر از تیتانیوم و گران‌تر از آلومینیوم است. به طور کلی اپل واچ های فولادی را می‌توان بهترین گزینه برای افرادی دانست که نیاز به ساعت با ظاهر حرفه‌ای برای شرکت در مهمانی‌های مختلف دارند و تمایل دارند که ساعتشان ظاهری رسمی داشته باشد و مشکلی با وزن سنگین‌ ندارند. این نکته را به خاطر داشته باشید که به علت براق بودن بدنه فولاد ضدزنگ همچون فریم آیفون ۱۳ پرومکس مستعد اثرانگشت است و به همین دلیل باید در برخی از مواقع یک دستمال به همراه خود داشته باشید.

تیتانیوم: در نهایت گران‌ترین مدل ساعت اپل که در سری 6 و 7 شاهدِ آن بوده‌ایم، اپل واچ تیتانیومی است. وزن این نسخه در مقایسه با استیل ضد زنگ کمتر است و مقاومت آن بسیار بالا است. مزیت اصلی بدنه تیتانیومی نسبت به فولاد ضد زنگ وزن مناسب و باقی نماندن اثرانگشت بر روی آن است و این موضوع در کنار مقاومت بالا آن را گزینه‌ای بسیار مناسب برای افرادی که علاقه‌ به ساعت هوشمند لوکس دارند تبدیل می‌کند.

محافظ نمایشگر اپل واچ

وظیفه محافظت از صفحه نمایش اکثر مدل‌های ساعت‌های اپل همچون: اپل واچ se و سری 3 بر عهده یک شیشه Ion-X است که مقاومت قابل قبولی در برابر خط‌‌و‌خش دارد و شما در مقابل فشار و ضربات روزمره بر روی آن می‌توانید حساب باز کنید. با وجود عملکرد قابل قبول محافظ Ion-X مدل‌های تیتانیومی و استیل ضد زنگ اپل واچ سری 7 به شیشه قوی‌تر از جنس یاقوت کبود مجهز شدند.

شیشه یاقوت مقاومت بسیار بالاتری در مقابل خراش‌های وارده دارد و طبق ادعای اپل با هیچ چیز به جز الماس نمی‌توان بر روی آن خراش انداخت و این موضوع باعث می‌شود که مقاومت نسخه‌های گران قیمت سری 7 اپل واچ بسیار بالاتر از مدل‌های آلومینیومی باشد و آن را بتوان مقام‌ترین ساعت اپل دانست.


تفاوت انواع مدل های اپل با جنس و رنگ متفاومتتفاوت اپل واچ ها با یکدیگر

تاکنون به صورت کلی ویژگی‌های ساعت‌های اپل را باهم مقایسه کردیم و سعی بر این بود یک راهنمای خرید جامع در مورد اپل واچ ایجاد کنیم. در ادامه قصد داریم محبوب‌‌ترین ساعت‌های اپل را به صورت جزئی‌تر باهم مقایسه کرده و تفاوت اپل واچ هایی همچون سری 7، se، 6 و همچنین مدل‌های اپل واچ معمولی را با نایکی و هرمس را به طور تخصصی شرح دهیم.

نکته: میکرفون و اسپیکر اپل واچ ها خصوصا در سری های جدید کیفیت قابل قبولی دارن؛ اما اگر نیاز به محصولی برای مکالمه با کیفیت صدای بالا و گوش دادن به موسیقی دارید؛ پیشنهاد ما به شما خرید ایرپاد است که از ان در کنار ساعت‌های اپل به عنوان یکی از بهترین لوازم‌جانبی‌ها برای آیفون یاد می‌شود.

مقایسه اپل واچ سری ۷ و seمقایسه اپل واچ se با سری 7

به طور کلی اپل واچ 7 بهترین ساعت اپل است و انتخاب از میان سری 7 و se بیش از هرچه بودجه شما باز می‌گردد. این مدل قیمت بالاتری دارد و امکاناتی نظیر نمایشگر همیشه روشن، کیبورد، سخت‌افزار قوی‌تر را در اختیار شما قرار می‌دهد. برتری‌های اپل واچ سری 7 نسبت به SE شامل موارد ذیل هستند:

 1. نمایشگر بدون حاشیه و 20 درصد بزرگ‌تر
 2. پنل LTPO OLED پشتیبانی از Always-On
 3. گواهی مقاومت در برابر گردوخاک IPX6
 4. سنسور سنجش سطح اشباع اکسیژن خون
 5. حسگر ضربان قلب الکتریکی ECG app (در ایران در دسترس نیست)
 6. 33 درصد سرعت شارژ بالاتر
 7. وجود مدل‌های لوکس و مقاوم فولادی و تیتانیومی
 8. تراشه سریع‌تر S7
 9. بهره بردن از چیپ U1
 10. پشتیبانی از کیبورد QWERTY

شباهت‌های اپل واچ se با سری 7:

 1. روشنایی نمایشگر 1000 نیتی
 2. مقاومت در برابر نفوذ آب
 3. میکروفون
 4. تشخیص ضربان قلب نامنظم
 5. قطب‌نما و جی‌پی‌اس
 6. پشتیبانی از بلوتوث 5
 7. حافظه داخلی 32 گیگابایتی
 8. طول عمر باتری 18 ساعته
 9. ردیابی صدای مزاحم
 10. شتاب‌سنج و ژیروسکوپ برای تشخیص سقوط

همان‌طور که مشاهده کردید، چشم‌گیرترین تفاوت‌ها مواردی همچون طراحی جدید، نمایشگر همیشه روشن و برخی از امکانات سلامت‌محور هستند. اگر امکانات ذکر شده برای شما اهمیت ندارد، طراحی مدرن‌تر سری 7 برای شما مهم نیست و از همه مهم‌تر تمایلی به هزینه بالا برای خرید سری هفت ندارید، پیشنهاد می‌شود که به صفحه مشاهده قیمت و خرید اپل واچ SE مراجعه کنید تا از امکانات این ساعت بی‌نظیر و مقرون به‌صرفه آگاه شوید.

تفاوت اپل واچ نایکی با معمولی

مقایسه اپل واچ نایکی با مدل معمولی اسمارت واچ اپل

اپل واچ‌ نایک با هدف جلب رضایت ورزشکاران و دوندگان ساخته شده است. این ساعت را می‌توان همان نسخه آلومینیومی اپل واچ دانست که در بخش‌های ظاهری فرق‌هایی میان آن‌ها مشاهده می‌شود. اگر به طور خلاصه بخواهیم تفاوت های اپل واچ نایکی با استاندارد را نام ببریم؛ باید به این موارد اشاره کنیم:

 • استفاده از بندهای منفذ دار برای جابه‌جایی بهتر هوا
 • وجود واچ‌فیس‌های اختصاصی نایک
 • ظاهر اسپرت به همراه تنوع رنگ بالای بندها
 • پشتیبانی از نرم‌افزار Nike Run Club
 • استفاده بهینه‌تر از GPS برای دوندگان

تفاوت اپل واچ سری 7 و 6

مقایسه اپل واچ سری 7 با 6

اپل واچ سری‌ 7 را می‌توان نسخه زیبا و کامل‌تر سری 6 دانست. تفاوت اصلی ساعت هوشمند بیشتر در ویژگی‌های ظاهری و فیزیکی است و در بخش امکانات فرق چندانی را نمی‌توانید میان آن‌ها مشاهده کنید.

البته باید به این نکته دقت باشید که به علت توقف عرضه اپل واچ سری 6 توسط اپل موجودی این محصول بسیار در بازار ایران کاهش‌یافته و شاهد قیمت بالایی هستیم که تفاوت قیمت پایین میان دو محصول باعث می‌شود که سری 7 ارزش خرید بالاتری داشته باشد. البته اگر شما اپل واچ سری 6 را دارید و صفحه نمایش بزرگ نسل 7 برای شما مهم نیست؛ نمی‌توان تعویض اپل واچ سری 6 با سری 7 را به شما پیشنهاد کرد.

برتری‌های اپل واچ سری 7 نسبت به سری 6:

 • اندازه بزرگ‌تر 41 و 45 میلی‌متر
 • کاهش حاشیه اطراف صفحه نمایش
 • افزایش روشنایی در فضاهای داخلی
 • مقاومت بیشتر و پشتیبانی از گواهی ضد گرد و غبار IP6X
 • سرعت شارژ بالاتر
 • افزایش 20 درصدی اندازه نمایشگر و پشتیبانی از کیبورد QWERTY


تفاوت اپل واچ SE و سری 3

قبل اشاره به تفاوت های اپل واچ SE با سری 3 باید به شما بگوییم که بدون شک مدل SE گزینه بهتری برای خرید است و ما به هیچ‌وجه خرید سری 3 را پیشنهاد نمی‌کنیم که در بخش سوالات متداول دلایل آن را برای شما شرح خواهیم داد. این دو مدل ارزان‌ترین ساعت‌های اپل هستند که برتری‌های اپل واچ اس ای نسبت به 3 شامل موارد زیر هستند:

 • ابعاد 44 و 40 میلی‌متری
 • 30 درصد نمایشگر بزرگ‌تر و استفاده از پنل  LTPO OLED
 • عملکرد دو برابر سریع‌تر با استفاده از چیپ S5
 • حافظه داخلی چهار برابر 32 گیگابایتی
 • اسپیکرهای با کیفیت‌تر با 50 درصد صدای بیشتر
 • پشتیبانی از بلوتوث 5.0
 • استفاده از نسل دوم حسگر ضربان قلب اپتیکال با دقت بالاتر
 • قطب نما و قابلیت تشخیص سقوط

تفاوت اپل واچ هرمس با عادی

اپل واچ لاکچری هرمس بهتر از مدل معمولی

اپل واچ هرمس را می‌توان لوکس‌ترین مدل ساعت‌های اپل دانست. این مدل جذاب حاصل همکاری اپل و کمپانی معروف Hermès است، این مدل برای افرادی ساخته شده که به مد اهمیت می‌دهند و تمایل دارند زیباترین‌ها را در دست داشته باشند. بند هرمس از یک چرم باکیفیت و با ظاهری جذاب ساخته شده است، این موضوع باعث شده که قیمت این مدل بسیار بالا باشد.

اپل واچ هرمس را می‌توان همان اپل واچ فولادی دانست که دارای یک بند با کیفیت است و علاوه‌ بر این همانند مدل نایک این ساعت دارای واچ‌فیس‌هایی است که در سایر نسخه‌ها وجود ندارد و این موضوع جذابیت سری هرمس را دوچندان کرده. از سایر نظرات تفاوتی میان این مدل‌ها وجود ندارد و امکانات مشابه ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که به علت قیمت بالا اپل واچ هرمس موجودی کمی در ایران دارد.

مقایسه مدل های متفاوت اپل واچ در کنار یکدیگر

سخن پایانی

در این مقاله تفاوت اپل واچ ها را با جزئیات تمام برای شما شرح دادیم تا از این یک راهنمای خرید جامع اپل واچ به وجود بیاید و در نهایت بتوانید. بهترین ساعت ممکن را خریداری کنید. اگر بخواهیم گزینه‌ای کامل به شما پیشنهاد دهیم خرید اپل واچ سری 7 بهترین گزینه و نسخه SE اقتصادی‌ترین گزینه ممکن است در میان ساعت‌های اپل است که شما بسته به بودجه خود می‌توانید هر کدام را خریداری کنید. مدل نایکی نیز بیشتر برای ورزشکاران و مدل هرمس نسخه لوکس اپل واچ است و این دو محصول از نظر کارایی تفاوت چندانی با اپل واچ‌های استاندارد ندارند.

هرگونه سوال و ابهام که در مورد مقایسه اپل واچ دارید می‌توانید با ما در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید، متخصصین ما در سریع‌ترین زمان ممکن سوال شما را پاسخ خواهند داد.


سوالات متداول

تیم کوک در شرح تفاوت مدل های اپل واچ با یکدیگر

کدام اپل واچ را نخریم؟

در حال حاضر به شما خریداری اپل واچ سری 6 و 3 پیشنهاد نمی‌شود. اپل واچ سری 6 به هیچ وجه ساعت بدی نیست؛ اما به علت کمبود در بازار قیمت آن بسیار نزدیک به سری 7 است به همین دلیل ما سری 6 را پیشنهاد نمی‌کنیم.

چرا اپل واچ سری 3 گزینه‌ای خوبی برای خرید نیست؟

به طور کلی اپل واچ سری 3 ساعت بدی نیست و به آخرین نسخه سیستم‌عامل Watch OS بروزرسانی شده است؛ اما دلایل اصلی که ما خرید آن را پیشنهاد نمی‌دهیم توان سخت‌افزاری پایین، باتری ضعیف و حافظه 8 گیگ است. حافظه این دستگاه به حدی پایین است که برخی از اوقات برای آپدیت کردن ممکن است با مشکل مواجه شوید و هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند نسخه‌های آینده سیستم عامل واچ او اس را دریافت کند.

خرید اپل واچ دست دو (استوک) یا قدیمی مناسب است؟

ما این کار به شما پیشنهاد نمی‌کنیم؛ اما اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید و گوشی آیفون دارید، این اقدام می‌تواند تا حدودی منطقی باشد.

کدام اپل واچ بهترین شارژدهی و طول عمر باتری را دارد؟

باتری را نمی‌توان از نقاط قوت ساعت‌های اپل واچ دانست؛ اما به طور کلی سری 7 و 6 بهترین طول عمر باتری را دارند و اگر باتری برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد به علت سرعت شارژ بالاتر سری 7 بهترین گزینه ممکن است.