اگر تاکنون قصد لاغری یا افزایش وزن داشته‌اید، حتماً با مفهوم کالری آشنا هستید. راهکار زیادی برای داشتن تناسب‌اندام وجود دارد که در تمامی آن‌ها شما حتماً باید کالری دریافتی خود را محاسبه کنید. این روزها گوشی‌های هوشمند همچون آیفون ۱۳ پرومکس همه جا به همراه ما هستند و شما می‌توانید به آسانی بهترین برنامه کالری شمار برای آیفون را به صورت رایگان و پولی درون گوشی یا آیپد خود داشته باشید. اکثر این نرم‌افزارها همانند یک مربی مجازی عمل می‌کنند و کالری‌های مصرفی و دریافتی شما را محاسبه می‌کنند تا از این طریق بتوانید در کنار باشگاه مصرف آب، کالری و سایر مواردی که برای داشتن اندام ایده آل نیاز دارید را دنبال کنید.


بهترین برنامه کالری شمار برای آیفون: MyNetDiaryدانلود بهترین برنامه‌های کالری سنج آیفون MyNetDiary

از بهترین برنامه‌های کالری سنج آیفون می‌توان به MyNetDiary اشاره کرد که طیف وسیعی از مواد غذایی که مصرف می‌کنیم را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این نرم‌افزار بیش از 1,117,000 غذا وجود دارد که در کنار آن‌ها یک بانک داده عظیم در مورد رژیم‌های غذایی وجود دارد که اطلاعاتی کامل در مورد تغذیه را در اختیار شما قرار می‌دهد و حتی کاربران دیابتی را فراموش نکرده و برای این دسته افراد بهینه شده است و اطلاعاتی مفید در مورد قند مواد غذایی در اختیارشان قرار می‌دهد و از طرفی دیگر دفعات انسولین را اندازه‌گیری می‌کند.

این برنامه به خوبی به کمک gps می‌تواند فعالیت‌های ورزشی شما را ردیابی کند و می‌تواند همراهی مناسب در هنگام پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری باشد و اتصال به ساعت‌های هوشمند اپل از جمله اپل واچ سری ۷ از سایر مزایای این برنامه کامل است. شما می‌توانید MyNetDiary را به صورت رایگان از اپ استور برنامه دانلود کنید.

برنامه اندازه گیری کالری Lose It

برنامه کالری سنج آیفون: Lose It

برنامه Lose It مدت‌هاست که در فهرست بهترین نرم‌افزار محاسبه کالری برای آیفون قرار دارد و یکی از کامل‌ترین ابزارها جهت سلامت و تناسب اندام است. این اپ از سال 2008 تا کنون به بیش از 40 میلیون نفر کمک کرد که تا وزن خود را کاهش دهند و قابلیت اتصال آن به  Apple Health، اکثر گجت‌های پوشیدنی و حتی ترازوهای دیجیتال از مزایای آن است.

به لطف جامعه آماری بالا در کنار امکانات مناسب شما می‌توانید هر وعده‌ای که در روز میل می‌کنید اعم از صبحانه، نهار، شام و حتی میان وعده را آن وارد کنید و از اطلاعات آن برای کاهش وزن استفاده کنید. Lose It! به صورت رایگان (با پرداخت درون برنامه) در دسترس است و شما می‌توانید آن را از اپ استور دانلود کنید.

نرم افزار جدید MyFitnessPal کالری شمار برای ایفون

نرم افزار کالری شمار برای ایفون: MyFitnessPal

برنامه MyFitnessPal با داشتن بزرگ‌ترین پایگاه داده نسبت به تمامی نرم‌افزارهای کالری شمار آیفون، برای پوشش تمام نیازهای غذایی شما کافی است و با این حال در تعدادی غذای تکراری وجود دارد.

در این برنامه دستورالعمل‌هایی برای داشتن بدنی سلامت گنجانده شده و شما می‌توانید چربی، قند، ویتامین، فیبر و تمامی مواد غذایی خوراکی‌های خود را با آن پیگیری کنید. این نرم‌افزار نیز به صورت رایگان در دسترس است و در صورت نیاز به امکانات بیشتر می‌توانید نسخه پریمیوم آن را خریداری کنید.

برنامه کالری شمار Fooducate رایگان برای ایفون

محاسبه گر کالری کاملا رایگان: Fooducate

اگر بخواهیم یک برنامه کالری شمار رایگان برای ایفون را نام ببریم که برای استفاده از امکانات اصلی آن نیاز به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای این نیست باید نرم‌افزار Fooducate را به شما معرفی کنیم. این ابزار با سیستم درجه‌بندی خود می‌تواند به شما کمک کند که سالم‌ترین تغذیه ممکن را داشته باشید و نیاز نیست که برای استفاده از آن چندان حرفه‌ای باشید.

این اپ به گونه‌ای طراحی شده است که چیزی فراتر از یک محاسبه‌گر کالری ساده باشد و در صورت نیاز و تسلط به زبان‌ افراد فعال در جامعه این برنامه می‌توانید با هدف تبادل نظر و همچنین یافتن نکات جذاب به انجمن آن مراجعه کنید. برای دسترسی به امکانات متعدد این برنامه کافی از است به صفحه دانلود Fooducate مراجعه کنید.

نرم افزار كالري شمار فارسي براي ايفون

برنامه كالري شمار ايرانی کرفس برای آیفون

اکثر برنامه‌هایی ذکر شده دارای داده‌های اطلاعاتی کاملی هستند دقت بسیار مناسبی دارند؛ اما برخی از غذاهایی که کاربران ایرانی مصرف می‌کنند در اپلیکیشن‌های خارجی و انگلیسی زبان وجود ندارد و ممکن است فارسی نبودن زبان و محیط آن برای برخی از کاربران چندان خوشایند نباشد.

به همین دلیل ما در اینجا برنامه ایرانی کرفس را به عنوان نماینده فارسی زبان کالری شمارهای آیفون معرفی خواهیم کرد که این برنامه بر اساس شرایط فیزیکی شما وزن مورد نظرتان را پیدا می‌کند و شما را در مسیر چاق یا لاغر شدن دنبال می‌کند. این نکته را باید به شما یادآور شویم که کرفس کاملاً رایگان نیست.


سخن نهایی: انتخاب بهترین کالری شمار iOS

کالری شمار ساعت اپل واچ

در این مقاله به شما بهترین برنامه های کالری شمار برای آیفون را رایگان و پولی معرفی کردیم و به ویژگی‌های کلیدی هرکدام اشاره کردیم. به لطف این نرم‌افزارها مسیر رسیدن به وزن مورد نظر بیش از پیش هموار می‌شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که رژیم غذایی تنها راه برای لاغر شدن یا افزایش وزن نیست و در کنار این موضوع ورزش مکملی بسیار مؤثر خواهد بود. اگر بخواهیم همراه مناسبی برای ورزش به شما پیشنهاد کنیم، گجت‌های پوشیدنی مواردی بسیار جذاب هستند.

به کمک این ابزارهای محبوب می‌توانید، ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، تعداد قدم‌ها و فعالیت‌های ورزشی خود را رصد کنید و برنامه ورزشی موثرتری را در پیش بگیرید؛ برای آشنا شدن با امکانات بیشتر ساعت هوشمند اپل پیشنهاد می‌شود که به صفحه خرید اپل واچ مراجعه کنید، زیرا این ساعت بهترین دستیار سلامتی در افرادی است که گوشی آیفون دارد و علاوه بر ویژگی‌های سلامت محور قابلیت‌هایی همچون کنترل تماس و مشاهده اعلانات را در اختیار شما قرار می‌دهد.