اکنون کمتر از 6 ماه به عرضه اپل واچ سری 8 باقی مانده و انتظار می‌رود که شرکت اپل این ساعت هوشمند را اوایل پاییز به بازار عرضه کند. اکنون شایعات بسیاری زیادی در مورد جدیدترین اپل واچ ۲۰۲۲ وجود دارد؛ اما برخی از آن‌ها به احتمال زیاد در ساعت جدید در دسترس باشند در این مقاله ما 4 ویژگی اپل واچ سری 8 که احتمال مشاهده آن‌ها بیشتر است را برای شما شرح خواهیم داد با ما در اپل استریت همراه باشید.


نمایشگری مشابه و هم اندازه با اپل واچ سری 7اندازه اپل واچ سری 8

اپل همواره در اکثر موارد نسبت به عدم تغییر در اندازه نمایشگر اپل واچ ثابت قدم بوده است و بالاخره پس از گذشت زمان زیادی در سال 2021 تصمیم به تغییر اندازه نمایشگر ساعت‌های هوشمند خود گرفت. نسل هفتم این ساعت با اندازه‌های 41 و 45 میلی‌متری به بازار عرضه می‌شود و در نسل 8 انتظار داریم که این ساعت ابعاد نمایشگر اپل واچ سری ۷ را حفظ کند.

همچنین پس از شایعات بسیاری که در مورد تغییر ظاهر و لبه‌های تخت اپل واچ 7 به گوش رسید که هیچ‌کدام از آن‌ها به واقعیت تبدیل نشدند و به احتمال خیلی زیاد اندازه صفحه‌نمایش سری 8 هیچ تفاوتی با نسل قبل خود نداشته باشد و تغییری اساسی در ظاهر آن صورت نگیرد و برخلاف برخی از شایعات ظاهر اپل واچ 8 دایره‌ای نخواهد بود.


سنسورهای جدید در اپل واچ سری 8حسگرهای جدید جهت بهبود ویژگی های سلامت محور اپل واچ سری 8

اکنون اکثر منابع معتبر همچون بلومبرگ، وال استریت ژورنال و تحلیل‌گر مشهور اپل یعنی مینگ چی کو پیش‌بینی کرده‌اند که بالاخره در اپل واچ سری 8 شاهد یک سنسور جدید خواهیم بود و اکثر نشریات و تحلیلگران در مورداستفاده از حسگر تشخیص دمای بدن اتفاق نظر دارند.

وال استریت ژورنال: برنامه‌ای برای استفاده از حس‌گر جدید در سال 2022 وجود دارد که وظیفه این حسگر برنامه‌ریزی برای باروری خواهد بود و اطلاعات بسیاری مفیدی در مورد چرخه تخمک‌گذاری در اختیار بانوان قرار می‌دهد.

همچنین در اوایل سال 2022 مارک گورمن از بلومبرگ به این موضوع اشاره کرد که اپل برنامه‌ای برای استفاده از حسگر تشخیص دمای بدن داشت؛ اما اخیراً احتمال استفاده از آن کاهش یافته است. اگرچه این موضوع به این معنا نیست اپل به طور کامل استفاده از این حسگر را کنار گذاشته است و اطلاعاتی که اخیراً توسط مین چی کو منتشر شده احتمال استفاده از این حسگر را افزایش داده است که در ادامه به این گزارش خواهیم پرداخت.

حسگر سنجش دمای بدن در اپل واچ 8اندازه گیری دمای بدن به وسلیه اپل واچ سری 8

مینگ چی کو یکی از تحلیلگران مهم در مورد محصولات اپل است و بارها اطلاعات بسیار مفیدی در مورد آیفون ۱۳ پرومکس و اپل واچ منتشر کرده. کو اخیراً ادعا کرده است که اپل در ابتدا سعی داشته که ویژگی اندازه‌گیری دما بدن را با اپل واچ سری ارائه دهد؛ اما این ویژگی به علت اینکه الگوریتم آن مورد تائید مرحله آزمایش اعتبار سنجی مهندسی قرار نگرفت و از برنامه‌های این شرکت کنار گذاشته شده است.

به همین دلیل Kuo معتقد است که اپل واچ 8 می‌تواند دارای ویژگی پایش نظارت دمای بدن باشد به شرطی که الگوریتم‌های بتوانند نیازها و کمال‌گرایی اپل در بخش تولید انبوه را فراهم کنند.

به نظر می‌رسد دلیل مشکلات اپل در رابطه با اندازه‌گیری دما به این دلیل است که دمای پوست انسان به سرعت بر اساس محیط تغییر می‌کند و از آنجایی که ساعت هوشمند نمی‌تواند دمای درون بدن را به کمک سخت‌افزار اندازه بگیرد به همین دلیل ایجاد نتایج دقیق توسط این حسگر به شدت به الگوریتم‌ها وابسته است.

در نهایت برای اینکه به طور قطعی متوجه استفاده یا عدم استفاده از این حسگر در اپل واچ نسل آینده شویم باید منتظر بمانیم تا زمان آن را تعیین کند و در صورت قطعی شدن ما در سریع زمان ممکن آن را به اطلاع شما خواهیم رساند.


پردازنده جدید با هدف بهبود امکانات اپل واچ سری 8

به گفته مارک گورمن پس از اینکه اپل، پردازنده ساعتش را در سری 7 بروز نکرد به نظر می‌رسد که این شرکت در حال آماده سازی یک چیپ SoC جدید برای اپل واچ سری 8 است که انتظار می‌رود چیست S8 این دستگاه بتواند در بخش ردیابی فعالیت‌ها به لطف بهبود‌ سریع‌تر عملکرد بهتری را ارائه دهد.

امسال را می‌توان بزرگ‌ترین سال برای ساعت‌های هوشمند اپل واچ دانست. ما منتظر عرضه اپل واچ seجدید با قیمت ارزان‌تر نسبت به سری 7 در کنار سری 8 و یک ساعت هوشمند برای انجام ورزش‌های حرفه‌ای هستیم.

به جز حسگر سنجش دمای بدن که به طور کامل به آن پرداختیم؛ انتظار استفاده از حسگر بهداشتی و سلامت‌محور دیگری را نداریم و اغلب بروزرسانی‌ها در مورد بهبود عملکرد فعالیت‌ها مختلف ساعت خواهد بود. علاوه بر موارد مذکور انتظار می‌رود که پس از سال‌ها اپل واچ سری 3 بالاخره بازنشسته شود.


فناوری پایش خواب بهبود یافتهپایش خواب توسط اپل واچ سری 8

پس از گذشت‌ سال‌ها سرانجام اپل تصمیم گرفت بالاخره ساعت‌های خود را برای افرادی که تمایل دارند، بر روی خواب خود نظارت داشته باشند بهینه کند و متأسفانه برنامه پیش‌فرض اپل به خوبی نرم‌افزارهای شخص ثالث نیست.

به همین دلیل وال استریت ژورنال ادعا می‌کند که اپل واچ سری 8 ممکن است دارای ویژگی‌های تازه‌ای در جهت پیش خواب باشد و به کمک نرم‌افزار و سخت‌افزار بهبود یافته به شکل پیشرفته‌ای بتواند الگوهای خواب و وقفه‌های تنفسی در هنگام خواب (آپنه خواب) را شناسایی کند.

این نشریه به این موضوع اشاره کرده که یکی از بزرگ‌ترین موانع اپل در جهت گسترش قابلیت‌های پایش خواب عمر باتری کوتاه اپل واچ است.


جمع بندی

در این مقاله به مهم‌ترین قابلیت‌های اپل واچ سری 8 پرداختیم که احتمال وقوع آن‌ها از شایعات دیگر بسیار بیشتر است و البته با عرضه watchOS 9 دید بسیار بهتری نسبت به ساعت جدید اپل خواهیم داشت و علاوه بر این شما می‌توانید، امکانات و قیمت اپل واچ را صفحه اختصاصی این محصول مشاهده کنید.

شما چقدر منتظر عرضه اپل واچ سری 8 هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.