مک بوک پرو 2021 را می‌توان یکی از بهترین محصولات اپل دانست که معیارهای نوت بوک‌های حرفه‌ای بازار را تغییر داده بود. این دستگاه به یک صفحه‌نمایش Liquid Retina XDR مجهز شده است که دارای روشنایی بیش از 1000 نیت است. این روشنایی فوق‌العاده دستگاه را به محصولی بی‌نظیر برای فضاهای خارج از منزل می‌کند.

در هنگامی دما بیش از حد افزایش یابد سطح روشنایی دستگاه به طور خودکار کاهش می‌یابد و یک علامت هشدار در نوار منو ایجاد می‌شود که این موضوع به این دلیل است که دستگاه برای مقابله با افزایش دما و کاهش آسیب به سخت‌افزار در حالت کم‌مصرف با روشنایی کمتر قرار می‌گیرد تا از این طریق دما کاهش یابد.

اپل درباره کاهش روشنایی مک بوک پرو جدید این چنین می‌گوید: اگر دمای اتاق بالا باشد و محتوا با روشنایی بالا به صورت مداوم پخش شود، ممکن است روشنایی MacBook Pro 2021 به طور خودکار کاهش یابد.

در این مطلب قصد به آموزش حل مشکل کاهش روشنایی دستگاه بپردازیم و اگر نیاز به فهم مشخصات دقیق دارید در کنار این موضوع می‌توانید قیمت مک بوک پرو 2021 را در سایت اپل استریت مشاهده کنید.

حل مشکل کم شدن نور صفحه مک بوک پرو 2021 چگونه کاهش روشنایی صفحه نمایش مک بوک پرو 2021 را برطرف کنیم؟

اگر شما  به طور طولانی مدت محتوای HDR را با روشنایی بالا تماشا کنید، ممکن است دستگاه در حالت کم مصرف قرار گیرد، برای حل مشکل کم شدن روشنایی مک بوک پرو کافی است که:

  1. محتوای HDR را ببندید یا صفحه آن را پنهان کنید.
  2. از حالت مرجع Apple XDR Display یا Pro Display XDR استفاده کنید، جز شرایطی که کاری که در حال انجام هستید نیاز به حالت خاصی دارد.
  3. هر برنامه‌ای که منابع سخت‌افزار زیادی مصرف می‌کند را ببندید.
  4. از طریق روشن کردن لوازم سرما و ایجاد تهویه هوای بهتر دمای محیط را کاهش دهید.
  5. در مقابل نور مستقیم خورشید در فصل تابستان سعی کنید از لپ‌تاپ خود استفاده نکنید.
  6. در نهایت اگر مشکل برطرف نشد به منوی Apple > Sleep مراجعه کنید و مک بوک پروی 14 یا 16 اینچ خود را در حالت sleep قرار دهید. از این طریق اجازه دهید نمایشگر به مدت 5 تا 10 دقیقه خنک شود و پس از آن با فشردن هر کلیدی از مجیک کیبورد دستگاهتان از حالت خواب خارج کنید و به کارتان ادامه دهید.

پنل مینی ال ای دی مک بوک پرو

جمع بندی: چرا روشنایی نمایشگر مک بوک کاهش پیدا می کند؟

طبق اطلاعاتی که ما از کاربران مک بوک پرو جمع‌آوری کرده‌ایم تقریباً بعید که شما با چنین مشکلی مواجه شوید مگر اینه در مناطق بسیار گرم ایران سطح روشنایی نمایشگر خود را به حداکثر برسانید و به طور طولانی مدت به تماشای محتوا اچ‌دی‌آر بپردازید. به طور کلی اگر سطح روشنایی را در سطح معقول و مطابق نور محیط نگاه‌دارید، احتمالاً هرگز چنین هشداری تجربه نخواهید کرد (جز اینکه در یک روز گرم تابستانی با لپ‌تاپ خود در مقابل مستقیم خورشید کار کنید).

به طور خلاصه مشکل کاهش روشنایی ال سی دی مک بوک پرو جدید موضوعی نیست که بخواهید واقعا نگران آن باشید (به جز موارد خاص). همان‌طور که از اپل انتظار می‌رود این ابر کمپانی این روش محافظتی را برای صفحه‌نمایش‌های Mini-LED خود در نظر گرفته است تا از آسیب به آن جلوگیری کند. از طرفی نور بسیار بالا در هنگام استفاده طولانی مدت هرگز از لحاظ پزشکی مناسب نیست و ممکن است منجر به آسیب به چشمانتان شود.