بسیاری از کاربران قبل از عرضه آیفون‌های 2021 منتظر حذف ناچ در این گوشی‌های هوشمند بودند؛ اما متأسفانه این اقدام در این گوشی صورت نگرفت. اکنون اطلاعاتی مبنی بر حذف ناچ در  آیفون ۱۴ پرو مکس و 14 پرو به گوش‌ می‌رسد و قصد دارد این قسمت را در گوشی‌های سال آینده خود حذف کند و آیفون‌های 2022 را با حفره‌ی نمایشگر به بازار عرضه کند.

آیفون 14 پرو مکس بدون ناچ و با حفره نمایشگر

عرضه آیفون 14 پرو و پرو مکس بدون ناچ

از زمان عرضه آیفون ایکس تاکنون ناچ به یک استاندارد در گوشی‌های اپل تبدیل شده و به علت وجود حسگر فیس‌آیدی، یک بریدگی در بالای صفحه‌نمایش مشاهده می‌شود. اپل تابه‌حال تغییر خاصی در ناچ گوشی‌های خود ایجاد نکرده و تنها در آیفون‌های 13 اندازه این ناچ را کاهش داد و همین موضوع سبب شد که بتوان خرید آیفون 13 پرومکس را به سایر کاربران پیشنهاد کرد.

مینگ چی کو که ما آن را به عنوان یکی از معروف‌ترین تحلیلگرهای اپل می‌شناسیم در ماه‌های گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که آیفون ۱۴ قرار است که با حفره نمایشگر به بازار عرضه شوند و دیگر شاهد بریدگی در نمایشگر این دستگاه‌ها نباشیم، همچنین جان پروسر به عنوان یک منبع آگاه دیگر با انتشار تصاویری این موضوع را تائید کرده بود.

اکنون اطلاعاتی توسط وب‌سایت کره‌ای The Elec منتشر شده است که اعلام کرده که سامسونگ در حال کار بر روی نمایشگرهایی که در بالای آن‌ها حفره وجود دارد و برای اعمال کردن این هدف لوازمی را  از شرکت‌های Philoptics و Wonik IPS خریداری کرده است.

ظاهراً اپل با قطعیت تمام تصمیم گرفته است که ناچ را در مدل‌های پرو آیفون 14 حذف کند، زیرا نمایشگرهای تولید شده توسط سامسونگ عملکرد مناسب خود را در این زمینه به همگان اثبات کرده‌اند و گوشی‌های اخیر این شرکت به کمال رسیده‌اند. با توجه به حذف ناچ و استفاده حفره به نظر می‌رسد که صفحه‌نمایش 6.7 اینچی آیفون 14 پرو مکس بیشترین اندازه نسبت به صفحه‌نمایش با بدنه را در میان گوشی‌های اپل داشته باشد و آیفون 14 پرو با پیروی از برادر بزرگ‌ترش این‌چنین باشد.

استفاده از فناوری مدرن برای ایجاد حفره در نمایشگر آیفون 14 پرو مکس

گوشی‌های سری پرو آیفون 14 برای ایجاد پانچ هول از روش HIAA (Hole-in-Active-Area) توسعه داده شده توسط سامسونگ استفاده می‌کنند که پیشرفته‌ترین فناوری برای ایجاد حرفه در نمایشگرهای اولد است و در این روش از لیزر برای این کار استفاده می‌شود. فرآیند پیچیده در کنار استفاده از نمایشگر اولد منعطف سامسونگ که از پلاستیک به جای زیر لایه شیشه‌ای استفاده می‌کند، این موضوع را مشکل‌تر کرده است زیرا باید پانچ ایجاد شده در مقابل رطوبت و اکسیژن مقاوم باشد

به همین دلیل است که شرکت سامسونگ تجهیزات برش لیزری را از Philoptics و اتاق خلأ را از Wonik IPS خریداری کرده است و این تجهیزات برای این شرکت به تنهایی 27 میلیون دلار هزینه در برداشته است. همچنین برای اینکه سامسونگ دیسپلی در سال بتواند نمایشگر گوشی‌های اپل را تأمین کند، باید خط مونتاژ ویتنام خود را تا 50 درصد کاهش دهد.

از طرفی دیگر گزارش‌هایی به گوش می‌رسد که ال‌جی قرار است نمایشگرهای LTPO جدید را با نرخ نوسازی بالا برای اپل تولید کند تا از آن‌ها در آیفون 14 استفاده شود و باید برای فهم دقیق این شایعات زمان بیشتری را صبر کنیم.