پس از گزارش‌هایی مبنی­ بر ایجاد شدن مشکلاتی در میان رابطه تجاری اپل و سامسونگ خبرهایی درزمینهٔ اینکه شرکت ال­جی وظیفه تولید نمایشگر آیپد پرو 12.9 اینچ را بر عهده گرفته به گوش می‌رسد.

گزارش‌های جدید از زنجیره تأمین مانیتور در کره جنوبی نشان می‌دهد که اپل قصد دارد که پس از سال‌ها در آیپد پرو 12.9 اینچ تغییرات عمده­ای را ایجاد کند و این تبلت در زمینهٔ نمایشگر با نسل قبل خود کاملا تفاوت داشته باشد. اپل قصد دارد در بخش صفحه‌نمایش آیپد پرو نسل جدید به طور خاص از فناوری جدید استفاده کند که در نهایت این قابلیت سبب شود که صفحه‌نمایش OLED این دستگاه روشنایی بیشتر و دوام بیشتری نسبت به سایر نمایشگرهای موجود در بازار داشته باشد.

خبر روز چهارشنبه The Elec نشان می‌دهد که آیپد ایر جدید از نمایشگر اولد استفاده نخواهد کرد، اما ممکن است که آیپد پرو با این نمایشگر اولد ساخته شده توسط ال‌جی به بازار عرضه شود. قرار است این نمایشگر از ساختار دو پشته یا دو واحدی استفاده کند. صفحه‌­نمایش این دستگاه با ساختار جدید از دو لایه برای نشر طیف RGB استفاده می‌کند که در نتیجه استفاده از این فناوری علاوه بر افزایش روشنایی، عمر نمایشگر افزایش می­یابد؛ زیرا از این طریق پشتیبانی بیشتری برای پیکسل‌های سوخته وجود دارد و این موضوع برای طرفداران آیپد که چندین سال از دستگاه خود استفاده می‌کنند بسیار خوشایند است.

انتظار می‌رود که ال‌جی تولید نمایشگرهای مذکور را برای اپل از پایان سال 2023 تا 2024 آغاز کند. کمپانی ال‌جی یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان صفحه‌نمایش OLED برای آیفون 13 است. با این حال، هنوز سامسونگ تأمین کننده اصلی نمایشگر برای آیفون‌های 2021 خصوصاً نسخه‌های پرو است.

سایر گزارش‌ها نشان می‌دهد که اپل مدتی است که قصد دارد بر روی مک بوک پرو و آیپد پرو از نمایشگرهای اولد استفاده کنند و حتی با گزارش آیپد ایر که به طور کامل به آن پرداختیم هنوز هم انتظار می‌رود که سامسونگ اصلی‌ترین تولید کننده نمایشگرهای اولد برای اپل باشد و آیپد پرو اولین تبلت اپل باشد که با نمایشگری از نوع پنل OLED به بازار عرضه می‌شود.

بسیاری از ما انتظار داشتیم که کوچ اپل از LED به OLED در سال 2022 آغاز شده و تا ابتدای سال 2023 ادامه یابد که بسیاری از منابع دیگر از جمله مینگ چی کو در این موضوع با هم تفاهم دارند، اما گزارش‌های چهارشنبه نشان می‌دهد که ممکن است کمی این موضوع به تأخیر بیافتد. وب سایت The Elec منبع مناسبی برای تأمین داده‌ها از داخل زنجیره تولید اپل است، اما در هنگام صحبت در مورد مشخصات محصول یا بازه‌های زمانی برای عرضه محصولات چندان قوی عمل نمی‌کند.


منبع: appleinsider