آیا می‌دانستید سالانه به‌طور میانگین 34 میلیون نفر در دنیا اقدام به خرید اپل واچ می‌کنند؟ اگر به تازگی این محصول را خریداری کرده باشید، شاید استفاده از برخی قابلیت‌های آن مثل تنظیم پاسخ دادن به ایمیل بر روی اپل واچ برایتان سخت و پیچیده باشد.

در این مقاله کوتاه به آموزش نحوه فعال سازی جیمیل اپل واچ و نکات مهم آن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.


چطور اعلانات جیمیل را در Apple Watch دریافت کنیم؟

در ابتدا باید به شما نمایش اعلانات را آموزش دهیم برای این کار کافی است که برنامه جیمیل آیفون را بر روی دستگاه آیفون خود نصب و استفاده کنید، سپس اعلانات آن به‌طور خودکار روی Apple Watch قابل مشاهده هستند اما اگر اعلان‌های جیمیل را روی اپل واچ دریافت نمی‌کنید برای وصل کردن ایمیل اپل واچ باید مسیر زیر را طی کنید:

فعال سازی نوتیفکیشن های ایمیل در اپل واچ

 • برنامه Apple Watch را در دستگاه آیفون خود باز کنید
 • به قسمت Notifications بروید.
 • تیک Gmail را روشن کنید.

با روشن کردن تیک جیمیل شما قادر خواهید بود اعلان‌های جدید را دریافت کنید اگر با انجام این مراحل اعلانات را مشاهده نکردید پیشنهاد می‌شود که به حل مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در اپل واچ مراجعه کنید.


عدم وجود نرم‌افزار جمیل بر روی اپل واچ

متاسفانه گوگل اپلیکیشن Gmail را برای ساعت اپل به طور اختصاصی طراحی نکرده و فقط نسخه‌های آیفون و آیپد آن منتشر شده‌اند. به همین دلیل در حالت عادی، صرفاً امکان دریافت اعلان‌های (نوتیفیکشن) جیمیل در اپل واچ وجود دارد. شما می‌توانید با اتصال حساب جیمیل خود به اپلیکیشن iOS Mail به جیمیل‌های خود پاسخ نیز بدهید.

اگر شما در زمینه خرید اپل واچ و انتخاب هر کدام از مدل‌های اپل با شک مواجه هستید، پیشنهاد می‌شود به تفاوت اپل واچ ها مراجعه کنید در آن جا به طور کامل همه اپل واچ را باهم مقایسه کرده‌ایم.


آیا امکان پاسخ به جیمیل‌ها در اپل وجود دارد؟ 

اگر با توضیحات بالا گیج شده باشید به شما حق می‌دهیم! در ادامه این موضوع کاملا برای شما حل کرده‌ایم، بیایید نکات تنظیم ایمیل بر روی اپل واچ را یک‌بار دیگر مرور کنیم. تا اینجا متوجه شدیم که نسخه اپ جیمیل برای اپل واچ وجود ندارد بنابراین اگر از نسخه اپ Gmail روی آیفون خود استفاده می‌کنید فقط می‌توانید اعلان‌های آن را در اپل واچ مشاهده کنید که نحوه تنظیم آن در بالا توضیح داده شد.

اکنون بیایید به پاسخ این سؤال بپردازیم، آیا امکان پاسخ به جیمیل‌ها در اپل وجود دارد؟ بله. اما چطور؟

شما در صورتی می‌توانید به ایمیل‌های خود در اپل واچ پاسخ دهید که از اپلیکیشن Mail iOS استفاده کنید. بر همین اساس برای پاسخ به جیمیل‌ها در اپل واچ می‌بایست اکانت جیمیل خود را به اپ Mail آیفون اضافه کرده و پیکربندی کنید.

کمپانی اپل یک نسخه از برنامه Mail مختص اپل واچ عرضه کرده که در آن امکان نوشتن و پاسخ به ایمیل وجود دارد. به همین دلیل پس از اضافه کردن جیمیل به اپ Mail امکان پاسخ به پیام‌های الکترونیک در اپل واچ محیا می‌شود.


چطور اکانت جیمیل را به Mail iOS وصل کنم؟

در بخش‌های بالا نحوه اتصال ایمیل به اپل واچ را آموزش دادیم و گفتیم که برای پاسخ به جیمیل‌ها در Apple Watch باید از میل آیفون نصب شده در آیفون استفاده کنیم. حال برای اتصال جیمیل به Mail آیفون، اقدامات زیر را انجام دهید.

 • برنامه Mail را در دستگاه آیفون خود باز کنید.سرویس های ایمیل و جیمیل اپل واچ در آیفون
 • اگر برای اولین بار است که از این برنامه استفاده می‌کنید با فهرستی از سرویس‌دهندگان ایمیل مطابق تصویر بالا مواجه خواهید شد که باید روی سرویس Google کلیک کنید.
 • اگر قبلاً از اپ Mail استفاده کرده‌اید این مسیر را طی کنید، Settings > mail > Accounts > Add Account  و در نهایت Google بزنید.
 • آدرس Gmail و پسورد آن را وارد کنید.ایجاد دسترسی به ایمیل در اپل واچ
 • میزان دسترسی iPhone به داده‌های اکانت Google خود را مشخص کنید، لازم به ذکر است ایجاد دسترسی برای گزینه Mail الزامی است.

تبریک با موفقیت حساب Gmail به میل آیفون اضافه شد. پس از پیکربندی جیمیل، فقط لازم است تائید کنید اپل واچ با Mail آیفون پیکربندی شده تا به‌طور خودکار این برنامه روی Apple Watch نصب و راه‌اندازی شود. اگر به‌طور خودکار میل آیفون روی ساعت اپل شما نصب نشد مراحل زیر را طی کنید.

 • اپلیکیشن اپل واچ را در دستگاه آیفون خود باز کنید.
 • در لیست برنامه‌های نصب نشده Mail را پیدا کرده و آن را نصب کنید تا به‌طور خودکار روی اپل واچ نصب شود.

جیمیل دریافت شده در اپل واچ قدیمی

چطور در اپل واچ ایمیل بنویسم؟

 اپل به لطف استفاده از نمایشگر بزرگ می‌توانید از با اپل واچ سری ۷ از کیبورد QWERTY استفاده کنید. حال که مراحل تنظیم ایمیل بر روی اپل واچ را بررسی کردیم به آموزش نوشتن ایمیل در اپل واچ ایمیل خواهیم پرداخت. اگر بخواهید از اپ Mail در اپل واچ استفاده کنید با دو راه مواجه خواهید شد:

 • تصمیم دارید به یک شخص یا شرکت ایمیل بفرستید که در این موقعیت باید وارد برنامه Mail در اپل واچ خود شده، با چرخ کنار ساعت به پایین برنامه اسکرول کنید و روی New Message  ضربه بزنید. از قسمت‌های مختلف برنامه می‌توانید آدرس و موضوع ایمیل و پیام خود را وارد کنید که در اینجا کیبورد اپل واچ 7 به کمک شما خواهد آمد.
 • تصمیم دارید به ایمیلی که برای شما ارسال شده پاسخ دهید که در این موقعیت باید پیام را در برنامه میل Apple Watch باز کنید و با چرخ کنار ساعت به انتهای پیام رفته، روی Add Message ضربه زده و پاسخ خود را ارسال کنید.


سوالات متداول

آیا اپلیکیشن اختصاصی Gmail برای اپل واچ وجود دارد؟

خیر. کمپانی Google هیچ نسخه‌ای از اپ جیمیل برای اپل واچ منتشر نکرده است و برای دریافت ایمیل‌های خود در اپل واچ باید جیمیل خود را به میل آیفون وصل کنید.

چرا جیمیل در اپل واچ من نمایش داده نمی‌شود؟

برنامه Gmail برای اپل واچ منتشر نشده به همین دلیل نمی‌توانید آن را روی ساعت خود نصب کنید. اگر اعلان‌های جیمیل برای شما نمایش داده نمی‌شود این مسیر را طی کنید.

بازکردن برنامه اپل واچ در دستگاه آیفون > اعلان‌ها > روشن کردن اعلان‌های جیمیل

با اپل واچ‌های قدیمی می‌توانم از میل آیفون استفاده کنم؟

بله اما فقط در صورتی‌که برنامه Mail iOS از قبل روی Apple Watch شما نصب شده باشد اگر قصد تعویض ساعت خود را دارید پیشنهاد می‌شود که به مقاله بهترین اپل واچ 2022 مراجعه کنید.