این روزها با حذف حاشیه اطراف نمایشگر در آیفون‌های جدید دیگر دکمه هوم قابل ‌لمس اپل در محصولاتی همچون آیفون 13 وجود ندارد.

اکثر ما به طور معمول عادت داریم که بدون هیچ مقدمه‌ای گوشی خود را برداریم و با زدن بر روی اسکرین، صفحه‌نمایش دستگاه را روشن کنیم و به گشت‌وگذار در منوها بپردازیم؛ اما تا زمانی که تلفن هوشمند شما به طور کامل راه‌اندازی و روشن شده نباشد، این کار ممکن نیست و باید برای دسترسی به اطلاعات گوشی قبل از هر کاری آن را روشن کرد.

اگر شما به تازگی گوشی خود را خریداری کرده‌اید، ممکن است نیاز به آموزش روشن کردن آیفون 13 داشته باشید که در این مقاله قصد داریم به آسان ترین روش ممکن آن را به شما بیاموزیم با ما همراه باشید.

کلید روشن کردن آیفون 13 کنار آن است.

آیفون 13 من در حالت استندبای است یا خاموش؟

قبل از انجام هر کاری باید از روشن بودن یا در حالت استندبای قرار گرفتن گوشی آیفون 13 پرو مکس خود اطمینان حاصل کنید. اگر صفحه آیفون سیزده شما سیاه شده باشد و هیچ محتوایی بر روی آن نمایش داده نشود، این امکان وجود دارد که دستگاه به حالت خواب ‌رفته باشد. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید باید در ابتدا به‌آرامی روی صفحه گوشی خود ضربه بزنید؛ اگر در این حالت tap to awake گوشی شما فعال باشد، صفحه‌نمایش آیفون 13 شما نیز روشن می‌شود و شما می‌توانید از آن برای انجام کارهای مختلف بهره ببرید.

همچنین علاوه بر روش فوق می‌توانید با استفاده از ویژگی بلند کردن فیزیکی گوشی، صفحه‌نمایش را روشن کنید. البته قبل از انجام این کار باید قابلیت Raised to open آیفون شما فعال باشد. اگر روش‌های فوق کارایی لازم را نداشتند، می‌توانید دکمه ولوم یا دکمه ساید فشار دهید اگر گوشی روشن شد، گوشی شما فقط به حالت خواب (استندبای) رفته بوده در غیر این صورت گوشی شما خاموش است و باید آن را روشن کنید.


چگونه آیفون ۱۳ را روشن کنیم؟محل کلید سمت راست برای روشن کردن آیفون 13

مطابق تصویر فوق در سمت راست گوشی شما یک دکمه وجود دارد با فشار دادن دکمه کناری آیفون 13 شما می‌توانید گوشی هوشمند خود را روشن کنید.

لوگوی اپل در هنگام روشن کردن آیفون 13 یا 13 پرو مکس

شما باید دکمه را به داخل بفشارید و تا زمانی که لوگوی اپل در صفحه‌نمایش شما نشان داده نشده است دکمه ساید را نگاه دارید. هر زمانی که شما لوگوی اپل را بر روی نمایشگر مشاهده کردید می‌توانید کلید پاور را رها کنید و در این شرایط راه‌اندازی گوشی iPhone 13 ممکن است تا یک دقیقه یا بیشتر به طول بیانجامد.

زمانی که گوشی آیفون شما روشن و آماده استفاده شد، روی نمایشگر یک صفحه خوشامدگویی با هدف راه‌اندازی آیفون 13 یا آیفون 13 پرو مکس به نمایش در می‌آید (البته تنها در صورتی که به ‌تازگی آیفون را خریداری کرده‌ و هنوز راه‌اندازی نکرده‌اید) یا در صورت استفاده از دستگاه، یک صفحه قفل که به‌صورت پین کد و فیس آیدی است را مشاهده کنید.

بعد از انجام دادن این مراحل شما می‌توانید، گوشی خود را روشن و از آن استفاده کنید.


آموزش ویدیویی روشن کردن آیفون ۱۳

در ادامه فایل ویدیو آموزش روشن کردن ایفون ۱۳ قرار داده‌ایم تا در تنها چند ثانیه بتوانید گوشی خود را روشن کنید. به این نکته توجه داشته باشید که روشن کردن تمام گوشی‌های این خانواده اعم از آیفون 13 پرو مکس و 13 پرو روش مشابه‌ای دارند و هیچگونه تفاوتی میان آن‌ها مشاهده نخواهید کرد.


چرا آیفون 13 روشن نمی شود؟

اگر دکمه ساید گوشی آیفون 13 را فشار دادید و هیچ اتفاقی رخ نداد و تلفن شما روشن نشد و لوگوی اپل بر روی آن به نمایش در نیامد، احتمالاً باتری آن به‌ طور کامل خالی شده است و دستگاه شارژ ندارد.

در چنین شرایطی باید آیفون خود را به یک شارژ که مطمئن هستید که سالم است و کار می‌کند، همانند شارژر ۲۰ وات اپل متصل کنید و به موبایل اجازه دهید تا حداقل به مدت سی دقیقه شارژ شود. پس از گذشت این زمان مجدداً سعی کنید دوباره گوشی خود را روشن کنید، اگر بازهم روشن نشد بهتر است در ابتدا با شرکت ارائه‌دهنده گارانتی و خدمات پس از فروش تماس بگیرید و یا در صورت اتمام گارانتی به مراکز معتبر تعمیرات آیفون مراجعه کنید.

برای رخ ندادن چنین شرایطی خرید گوشی از یک فروشگاه معتبر بسیار می‌تواند مفید واقع شده و باعث می‌شود در صورت بروز ایجاد مشکل و روشن نشدن دستگاه بتوانید در سریع‌ترین حالت ممکن آن را برطرف کنید. تمام آیفون‌هایی که در سایت اپل استریت به فروش می‌رسند، دارای گارانتی معتبر هستند و این موضوع ریسک دچار شدن به چنین مشکلاتی را به حداقل می‌رساند.

آیفون 13 در حالت روشن

سخن پایانی

در این مقاله به آموزش روشن کردن آیفون 13 پرداختیم، برای این کار کافی است که کلید کناری دستگاه را تا مدتی نگاه دارید و از این طریق پس از خرید موبایل بدون وقفه خاصی می‌توانید آن را راه‌اندازی کرده و سپس استفاده کنید. همچنین می‌توانید نظرات و سؤالات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.